Jump to content
  • 0

Mikrotik Chateau LTE12 с А1 Unlimited


Codename

Въпрос

Здравейте,

притежавам рутера Mikrotik Chateau LTE12, който от самото начало ми прави проблеми с LTE мрежата на А1 в плана Unlimited.

Проблема е следния, както всичко работи перфектно решава, че lte1 интерфейса спира преноса по RX и край с интернета... докато не се намеся аз, или давам disable и enable на адаптера или рестартирам рутера. Доста досадно, има дни в които не ми се налага да се занимавам с него, но има и такива в които по 2, 3 пъти спира интернета от симкартата. Рутера си е напълно адекватен през цялото време, зададох му разписание да се рестартира всяка сутрин с цел да не би да пълни някакъв буфер или лог и да забива, но няма никакъв ефект. 

У-вото е инсталирано в периферията на София, има сигнал на 3 чертички от 5. Скорост на сваляне 100-170Мбит/с и ъплоуд 18-30Мбит/с. Сим картата, която се ползва е extra sim и ползва плана ми на основната такава, която е в телефона ми (ако това е от някакво значение).

Не мисля, че причината е в сигнала, ще се радвам много ако някой може да ми съдейства с отстраняване на този отвратителен проблем, не съм очаквал, че от точно този рутер с мощен процесор и хубав модем ще се вкарам в това приключение. 

Благодаря предварително на отзовалите се!

Хубав и успешен ден!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор

АПН-а се излъчва в мрежата това със SMS-ите е за куци операционни системи на телефони
а сим картата е само един аутентификатор във веригата,

без значение че някой оператори пропагандират че без смяна на карта нямало 4г 5г volte и тем подобни бращолевини,

услугите са закачени на профила на сим картата а не В картата

Цялата GSM идеология е VOIP/DATA over Mobile network

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Една възможна идея за проблема. Екстра Сим карта може да получава входящи обаждания. Да не би като дойде входящо обаждане да се пищисва нещо Микротика. А на Сайта на А1 за екстра сим пише следното -

Важно!

Считано от 30.04.2021 г. не е възможно ползването и активирането на достъп до мобилен интернет за допълнителни Екстра SIM карти, ако Главният номер се ползва с тарифен план, в който е включен неограничен обем мобилен интернет на максимална скорост в МВ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Добра идея за размисъл, благодаря, ще се потвърди лесно.. като вържа добрия стар R11e. Само да ми остане малко повече свободно време и ще дам резултати от теста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Малко ъпдейт, за сега 

RouterOS v6.47 (stable)  с R11e-LTE
 

Работи стабилно същия Екстра СИМ и без никакви прекъсвания... ще се окаже, че бетата 7.1 на скъпото Chateau LTE12 е бъгава колкото си иска. Грешно похарчени пари за нещо ново и бъгаво, а с по-ниска версия не желае да потегли. Скоро може да го засиля към OLX-a 😄 нов внос с гаранция. 😄 

П.П. Опааа похвалих го и той взе, че се предаде по същия грозен начин спира RX, а ТХ си върти някакви цифрички.... baibradar, ще излезнеш прав със своето предположение, точно като спря говорех по телефона, но на изходящо обаждане.

Редактирано от Codename
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.