Jump to content
  • 0

Mikrotik Chateau LTE12 с А1 Unlimited

Codename
 Share

Question

Здравейте,

притежавам рутера Mikrotik Chateau LTE12, който от самото начало ми прави проблеми с LTE мрежата на А1 в плана Unlimited.

Проблема е следния, както всичко работи перфектно решава, че lte1 интерфейса спира преноса по RX и край с интернета... докато не се намеся аз, или давам disable и enable на адаптера или рестартирам рутера. Доста досадно, има дни в които не ми се налага да се занимавам с него, но има и такива в които по 2, 3 пъти спира интернета от симкартата. Рутера си е напълно адекватен през цялото време, зададох му разписание да се рестартира всяка сутрин с цел да не би да пълни някакъв буфер или лог и да забива, но няма никакъв ефект. 

У-вото е инсталирано в периферията на София, има сигнал на 3 чертички от 5. Скорост на сваляне 100-170Мбит/с и ъплоуд 18-30Мбит/с. Сим картата, която се ползва е extra sim и ползва плана ми на основната такава, която е в телефона ми (ако това е от някакво значение).

Не мисля, че причината е в сигнала, ще се радвам много ако някой може да ми съдейства с отстраняване на този отвратителен проблем, не съм очаквал, че от точно този рутер с мощен процесор и хубав модем ще се вкарам в това приключение. 

Благодаря предварително на отзовалите се!

Хубав и успешен ден!

Recommended Posts

• 0
  • Administrator

АПН-а се излъчва в мрежата това със SMS-ите е за куци операционни системи на телефони
а сим картата е само един аутентификатор във веригата,

без значение че някой оператори пропагандират че без смяна на карта нямало 4г 5г volte и тем подобни бращолевини,

услугите са закачени на профила на сим картата а не В картата

Цялата GSM идеология е VOIP/DATA over Mobile network

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа

ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

• 0

Една възможна идея за проблема. Екстра Сим карта може да получава входящи обаждания. Да не би като дойде входящо обаждане да се пищисва нещо Микротика. А на Сайта на А1 за екстра сим пише следното -

Важно!

Считано от 30.04.2021 г. не е възможно ползването и активирането на достъп до мобилен интернет за допълнителни Екстра SIM карти, ако Главният номер се ползва с тарифен план, в който е включен неограничен обем мобилен интернет на максимална скорост в МВ.

• 0

Добра идея за размисъл, благодаря, ще се потвърди лесно.. като вържа добрия стар R11e. Само да ми остане малко повече свободно време и ще дам резултати от теста.