Jump to content
  • 0

Load Balancing/File-Over


Стоян Иванов

Въпрос

Здравейте! Предполагам ви е писнало от въпроси относно балансинга, но тъй като ми се налага да направя такава конфигурация търся съвет. Правил съм и преди ECMP/PCC. и самата конфигурация е последното нещо което ме притеснява. Този начин на балансиране според мен е проблемен. Могат да се очакват проблеми с https, ssl, проблеми с натнати усроиства като dvr-ри или дори една съвсем проста RDP връзка. Въпроса ми е, някой успял ли е да конфигурира balancing/fail-over където да са избегнати тези проблеми или поне да не са толкова силно изразени. Може и да не ми обяснявате лично тук, ако нямате време. Просто споделете някакво линкче и аз ще прочета това, което ми трябва. Надявам се да има някакво по-стабилно решение вече. И още един въпрос: - Някой ползвал ли е dual wan ( balancing/fail-over рутер) и какви са впечатленията ви от тях. Имаt ли същите проблеми? Благодаря на отзовалите се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор
Преди 18 часа, skysat написа:

Здравейте,

имам едно подобно питане,моята конфигурация е следната,основният доставчик е на ppoe а вторият е 4G на Виваком,сим картата е в рутера ( wap ac LTE).

Когато изключа кабела на ррое доставчика,веднага си захапва от мобилната на Виваком,но ако доставчика спре интернета поради авария или неплащане,без да вадя кабела не захапва,може ли да ми кажете какво да пипна?

Следи за наличен активен PPPOE интерфейс.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Е то PPPoE интерфейса си остава, ако доставчика просто филтрува/пренасочва трафика на неплатилите. Виваком мисля, че пренасочваха DNS заявките и всичко отиваше към тяхна страница.

Махаш отметката на "Add default route" на PPPoE връзката, слагаш статичен роут през нея, примерно към хост 8.8.8.8 с проверка. После default gw през 8.8.8.8

https://help.mikrotik.com/docs/pages/viewpage.action?pageId=26476608

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.