Jump to content

Проблем с преминаването от 1г към 100 мегабита....


nikymix_pz

Recommended Posts

  • 6 месеца по-късно ...
  • Отговори 42
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • nikymix_pz

    16

  • master

    9

  • hgd

    4

  • Networker

    4

абе явно е циклично.. е и аз защитавам диплома за форумна археология. ламето сутрин го ебе рEлоад.. вечер пак надига глава :)

Редактирано от Mile
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
На 19.09.2021 г. at 4:28, Mile написа:

абе явно е циклично.. е и аз защитавам диплома за форумна археология. ламето сутрин го ебе рEлоад.. вечер пак надига глава :)

Колега форума е да си помагаме ,нещо напоследък освен спам друго не публикуваш , не всички имаме ресурс да купуваме устройства за хиляди долари , И аз знам и повечето знаем ,дърпа се на пон и се оправя ! Да ама над 50 км лан на веднъж с толкова големите приходи на 15 лв такса не става! 
Да не говорим ,че в нашия край има толкова кадърни техници ,че работя общо взето сам!!!

  • Харесай 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

В Ebay има добри оферти на професионално мрежово оборудване,защо просто не  вземеш нещо доказано работещо и да елиминираш евентуални проблеми. Ще ти спести много време щом работиш сам.

  • Харесай 1

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 22 часа, kokaracha написа:

В Ebay има добри оферти на професионално мрежово оборудване,защо просто не  вземеш нещо доказано работещо и да елиминираш евентуални проблеми. Ще ти спести много време щом работиш сам.

Благодаря за съвета! 
За сега съм намерил решение карам всичко на гигабит и си бачкат добре ,и малко по малко ще се ориентира към пон :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много време го отлагаш този пон, практиката показва, че забавиш ли се с вземане на някое решение, накрая не го взимаш :)
Честно не знам защо още се мъчиш с ЛАН - всеки гледа и смята ПоН-а като огромна инвестиция (и да, не е евтино за старт понякога) - предния пост ти писах - карай го на части.

Сядаш - рисуваш си цялата мрежа от до (сегменти, кутии, централно място).
Взимаш си едно единствено ОЛТ (4 порта) с СФП портове - идва около 1200 лв. Взимаш си малко оптика и няколко ОНУ-та - правиш си ПОН само за гръбнака (4-8 сегмената) - след тях си остава любимото на всички ФТП :).
Минават още 1-2 месец, пак вземаш малко оптика и ОНУ-та, добавяш трасета (в правилната посока) - пак прехвърляш кутии на ПоН).
После за да облекчиш бюджета, предложи оптика на по-заможните в селото - доплащат ХХ лв. и получават оптика.
За 300-400 дори непостоянно налични клиента - от началото на темата до сега е можело да стане - поне гръбнака!
Накрая - ако само това село обслужваш - освобождаваш си техниците, ще може сам да се справяш без никакви проблеми (ако ти се занимава).

Миналата година окабелихме село, дълго 7 км, широко 4 - стартово 30 (30, а не 300) клиента (преди това 1/2 бяха на ФТП и 1/2 безжични) - правш го и забравяш за него и всичките проблеми в селото по "стария начин" - и не, не се избива за 15 години! За справка - това е работа за около 6 работни дни (гръбнаците) от 2 екипа + още 5 дена за клиентите.
 

  • Харесай 3

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 12.10.2021 г. at 0:13, Networker написа:

Много време го отлагаш този пон, практиката показва, че забавиш ли се с вземане на някое решение, накрая не го взимаш :)
Честно не знам защо още се мъчиш с ЛАН - всеки гледа и смята ПоН-а като огромна инвестиция (и да, не е евтино за старт понякога) - предния пост ти писах - карай го на части.

Сядаш - рисуваш си цялата мрежа от до (сегменти, кутии, централно място).
Взимаш си едно единствено ОЛТ (4 порта) с СФП портове - идва около 1200 лв. Взимаш си малко оптика и няколко ОНУ-та - правиш си ПОН само за гръбнака (4-8 сегмената) - след тях си остава любимото на всички ФТП :).
Минават още 1-2 месец, пак вземаш малко оптика и ОНУ-та, добавяш трасета (в правилната посока) - пак прехвърляш кутии на ПоН).
После за да облекчиш бюджета, предложи оптика на по-заможните в селото - доплащат ХХ лв. и получават оптика.
За 300-400 дори непостоянно налични клиента - от началото на темата до сега е можело да стане - поне гръбнака!
Накрая - ако само това село обслужваш - освобождаваш си техниците, ще може сам да се справяш без никакви проблеми (ако ти се занимава).

Миналата година окабелихме село, дълго 7 км, широко 4 - стартово 30 (30, а не 300) клиента (преди това 1/2 бяха на ФТП и 1/2 безжични) - правш го и забравяш за него и всичките проблеми в селото по "стария начин" - и не, не се избива за 15 години! За справка - това е работа за около 6 работни дни (гръбнаците) от 2 екипа + още 5 дена за клиентите.
 

Тези съшите гръбнаци за които говориш съм ги направил с оптика общо 15 броя , не са на пон а с 24 портов сфп суич -  суичове с гигабитови сфп-та - вече след тях  започва проблема с преминаването към 100 мегабита , който решавам след като сложа втори гигабитов суич след посрещащия от страна на клиентите  мисля на пролет живи и здрави да взема олт и някое друго ону и да я захващам! Благодаря за съветите ! Радвам се ,че са останали хора като теб , които дават идеи!  За онея с голУемото самочувствие дето и те не си разбират постовете ,няма и да коментирам... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоест този втория гигабитов суич не е Микротик? Но входящия порт му е на 1000, а останалите към лана са на 100 ако правилно съм разбрал.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 13.10.2021 г. at 16:56, master написа:

Тоест този втория гигабитов суич не е Микротик? Но входящия порт му е на 1000, а останалите към лана са на 100 ако правилно съм разбрал.

Да! Слагам най-обикновен гигабитов суич 5-8 порта тплинк примерно ,след него всичко работи :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...

Сега видях, че на 326 няма проблем

След него има един линк с рокети м5 които скоро ще се пенсионират. На места където суича е МТ960 и пак има линк с рокети м5 трафика е максимум 60Мб.

Графиките са от суич 326 и линк с рокет м5.

 

 

IMG_20211205_192659.jpg

Редактирано от master

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеца по-късно ...
На 5.12.2021 г. at 19:25, master написа:

Сега видях, че на 326 няма проблем

След него има един линк с рокети м5 които скоро ще се пенсионират. На места където суича е МТ960 и пак има линк с рокети м5 трафика е максимум 60Мб.

Графиките са от суич 326 и линк с рокет м5.

 

 

IMG_20211205_192659.jpg

и аз се притеснявам.... как за толкова време не се научи

 

Колеги сме с много хора, но не и с хора, които настъпват мотиката... често . Кат си сам... ми продай бе! Да не да си се женил за тая мрежа? Мъчиш себе си и клиентите... ама ти от мънинко си го отгледал.... Ние сме търговци и трябва да мислим, като такива. Ако не можеш да го разбереш никой занаят няма да ти дойде ок. Живота е такъв и сантиментите те вкарват в безмислена борба за оцеляване. Вместо да заебеш, продадеш и да използваш натрупаните знания (които са бая малко) и да продължиш напред към някакво евентуално по-добро бъдеще ще и слугуваш на тая безмислица... накрая ще дойде некой светнат и ще те изяде с парцалите.  Ако не е станало...

 

 

Редактирано от Mile
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.