Jump to content

Голям брой забиващи рутери на 2.4GHz последните 2 месеца


hgd

Recommended Posts

Преди 1 час, yHuKyM написа:

Ама, то AC стандарта е по-бавен от теоритичният максимум на 1 клиент на 5G. Ако имат 40-100 клиента на клетка и 4-8 клетки на локация, с това AC са за никъде 😕

Verizon пускат 5G Home Internet в 30-тина града в САЩ. Преди бяха сложили картинка, че слагат базова станция на всяка пресечка от 200 метра. Оборудване на Самсунг, клиентско също на Самсунг, залепено на прозорец или на стената отвън сградата.

Предлагат 300/50 мегабита (при макс 1000/50 и бакъп през 4G) на скромната цена от 70$ или 50$ ако имаш телефон към тях на план над 30$.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, master написа:

Aз не виждам никаква логика да се наливат пари в това чудо при положение, че има пон навсякъде.

 

Нали тенденцията е да ползват само телефони и да ги мъкнат навсякъде.

P.S. Не сте ли получавали обаждания от типа: "Защо когато съм в центъра нямам Интернет, а като се прибера в нас, работи. Оправете го да имам. За какво ви плащам?". Последното най-го обича съпорта да го чува. И после се почва едно дълго обяснение, как рутерът му е в тях и не може да се свързва от където си иска от града с него безжично.

Редактирано от hgd
  • Хаха 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам тенда ф3 супер шит проблеми с забиване няма минумум 600 рутера са в мрежата такива ,тп линковете си правят проблеми при мен от край време! надали са виновни лте-тата 😄

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

На дали рутерите са виновни 

IMG-805f32e7.jpg

Но да ми обясняваш че днес тегля със 75 мегабита а утре с 35 на гарантиран нет, не ми звучи приемливо
(на кабела си е 100/100 по всяко време на денонощието)

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A те скоростите отдавна са зле на 2.4. Още като се появи 4г и започнаха обажданията плащам за 50 имам 5, а кабел проблем нямаше. Лошото е, че и на 5 се наблюдават проблеми на определени места.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За рутери забиващи не чак толкова, ама от преди няколко дена рязко ми скочиха сесиите по сървръите, като 3/4 са в UNREPLIED стаус и не мога да им хвана спатиите още. Набарах няколко флудера със сериозно много сесии, но още не сме ги сканирали физически.

При вас да се наблюдава някакъв бум в тази посока (някой нов вирус да е излязъл или нещо друго - да се насоча къде да търся)?

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
Преди 4 часа, Networker написа:

За рутери забиващи не чак толкова, ама от преди няколко дена рязко ми скочиха сесиите по сървръите, като 3/4 са в UNREPLIED стаус и не мога да им хвана спатиите още. Набарах няколко флудера със сериозно много сесии, но още не сме ги сканирали физически.

При вас да се наблюдава някакъв бум в тази посока (някой нов вирус да е излязъл или нещо друго - да се насоча къде да търся)?

Нови телефончета локация гугъл други трети

Инак бум на скенерите за отворени портове.

Даже се замислям дали да не почнеме една тема с мрежи за банване по под разбиране.

  • Харесай 1
Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се замисля, може и полузабила/полудефектирала техника да причинява такъв ефект - трошене на сесии.
Все пак успях да реша проблема с тунинг в кънекшъните (излъгах ги да не влизат в ESTABLISHED, стейт като са UNREPLIED) - т.е. сами си падат за няколко минути.
Резултата е 1/5 от всички са UNREPLIED в пиков час :)

Отделна тема не е лошо да се направи наистина, може да е за MTik и/или Linux.
Забелязвам някои троянци на порти 123 (уж NTP). Ако съберем мини дейта бейс, кой с какво се с блъскал, може по-бързо да се откриват и отстраняват подобни моменти (дори автоматизация).

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.