Jump to content

Rocket M + Rocket Dish


Велин

Recommended Posts

1ILrfr.jpg

1ILweJ.jpg

по една карта R52N с двоен облъчвател

мисля че бяха на AP bridge - station, без Nstreme и WDS

малко съм offtopic с това ??? няма нито RocketM нито RocketDish

освен че и те ползват двойна поляризация

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 53
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • Велин

    18

  • PcTuninG™

    8

  • pavlan

    5

  • InfoSiS

    4

  • Администратор

с колко ще падне скоростта при TCP тест-а?

с много ??? , от теста също може да се види мнооого голям полезен сигнал 73дб на -43 , в реални условия е ... и забравете за тея удп тестове това не е реален тест , пускайте тестовете с други машини и водете пинг статистика , не знам защо но ми се струва че при пускане на двупосочен трафик качеството на сигнала пада тотално

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с много ??? , от теста също може да се види мнооого голям полезен сигнал 73дб на -43 , в реални условия е ... и забравете за тея удп тестове това не е реален тест , пускайте тестовете с други машини и водете пинг статистика , не знам защо но ми се струва че при пускане на двупосочен трафик качеството на сигнала пада тотално

не съм много съгласен , UDP теста си е много показателен за пропускливоста на линка !

естествено че с TCP виждаш по ниски резултати , потвърждението на всеки пакет вдига обратен трафик и най-вече броя pps. Което ще се отрази повече на един 802.11 линк

отколкото на Nstreme линк.

Това се вижда и от твоите тестове по-горе с ubnt-то. Важното е радиата по пътя да се справят с pps.

Условията на постановката са "идеални" и това е целта все пак :) а за двупосочния трафик не разбрах ?

Между другото въпросната постановка когато беше изведена навън , така да се каже, караше околко 90Мpbs в едната посока , но при пускане на двупосочен тест тотално замираше на околко 2Мbps/2Mpbs

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Условията на постановката са "идеални" и това е целта все пак :) а за двупосочния трафик не разбрах ?

Между другото въпросната постановка когато беше изведена навън , така да се каже, караше околко 90Мpbs в едната посока , но при пускане на двупосочен тест тотално замираше на околко 2Мbps/2Mpbs

сам си си отговорил ???

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми не не съм ???

писал си че ти се 'струва' че качеството на сигнала пада ?

а как и защо ?

и защо в офиса работи ? :)

предположения ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

ми не не съм ???

писал си че ти се 'струва' че качеството на сигнала пада ?

а как и защо ?

и защо в офиса работи ? :)

предположения ?

ти като пусна двупосочния тест не погледна ли ccq-то колко ти стана :) явно каналите не могат да се синхронизират, това си е проблем на самия микротик.

Между другото Rocket M5 на 3км на FD 70mbit s ping 50ms , HD 85мбит, 11ms, 80down/30up ping avg. 20ms, CCQ беше 60%, говорим за ТСР. Сигурно може да се постигнат и по -добри резултати, ще ми се рокет антенките да ги пробвам с бондинг на МТ.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами на shot-а по-горе се вижда , 90/86 при двупосочния тест... ??? като ги изкарахме нещата на няколко км , дори и 2мб не можа да дигне

това защо мислиш се получава ?

иначе добри резултати горе-долу, Airmax вкл ли е ?

3км не са много

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Mikrotik имат още много работа според мен. 

Иначе и с Airmax няма особенна разлика. Интересно е разпределението на честотната лента при Рокета примери

5735 (upper channel 5755) - used range 5725-5765 - избрана честота 5735 с опция горен канал, използва 40мхц честотна лента от 5725 до 5765

5775 (lower channel 5755) - used range 5745-5785 - избрана честота 5775 с опция нисък канал, използва 40мхц честотна лента от 5745 до 5785

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Отметката за airmax не е изчестена в 5.0 и 5.02 в 5.1бета да. На 10км наши клиенти постигнаха 88мбита с въпросната конфигурация. download-10-15 up

прекалено несиметрично тестче ??? с каквото и да е правен, при мен въпреки, че на тестовете минават 80 реално не може да прекара 60 които ги носи бондинг

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги забелязах че на самата антена се натрупва сняг  от пред дали няма да оказва влияние доста кофти се налепва на облъчвателя някой да е забелязал нещо такова

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

дай снимка да видим.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...
  • Администратор

оказва се , че рокетите имат проблем с преноса на vlan-и , тагнат трафик, въпреки че по форумите пишат, че поддържат преминаване на влан-и.

Някой въобще спречквал ли се е с това с някой от продуктите на UBNT.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.