Jump to content

Договор с БТК

Mupo neTkoB

Recommended Posts

Ето тук http://www.joro711.com/?p=734 съм писал какво става,когато не си четете договорите.И да вмъкна една забележка към Iso.Значи договора се преподписва само за един месец,в случай,че не е отбелязано друго.Чети внимателно!

off/

Аз чета,а ти ?!

Вече договорите не се продължават за 1-а година................

На мен пък ква игра ми врътнаха тези от БТК, не истина.

Преди година и нещо нямах читав трафик и бях пуснал един адсл 12 мбит бизнес тарифа за 75лв. на месец. И от там си карах нета до село. Използвах го 4-5 месеца, и после си взех гарантиран канал, и вече нямах нужда от гореспоменатия АДСЛ, но все пак си го държах като бекъп. Не бях сигурен колко ще работи новата връзка. И след 1-2 месеца се оказа че вече изобщо нямам нужда от този адсл, щото той и за бекъп не ставаше, понеже пуснахме доста абоната. Той и не беше единствения имаше още 2 адсл на друго място, и още 2 връзки от локалните доставчици. Абе общо взето беше манджа с грозде. Като почнах да работя с гарантирания канал, нямах проблеми, и просто вече модемите не ставаха и за какъвто да е бекъп. То и не се налагаше. За 1 година вече имам доун 2 пъти. Единия път за 20 мин. втория беше за 7-8 часа. Но там вече нищо не помага, и 10 адсл да са.

Та изчаках аз този адсл да му свърши срока на договора (и това ми беше най-голямата грешка), и отидохме с човека на чието име се водеше услугата. Казваме им на хубавците, че искаме да си прекратим договора(посредата на май месец). Те гледат в системата и ми казват има 3 неплатени такси за март, април и май. Аз викам добре ще ги платя. Плащам ги, казват ми да върна модема, и догововра тогава ще се прекрати. На другия ден отивам свалям модема, давам го на приятела да им го върне. Но той май малко е закъснял връщането. То и не ми е това само дерт в главата и съм изключил за това. След няколко дена приятеля звъни и ми вика, че го е върнал и прекратил договора. И аз си викам всичко преключи за този модем. Остават още 2 да се прекратят та им чакам договорите. Минаха 4 месеца, и са звъняли на приятеля няква друга фирма, не БТК че дължи близо 800лв. за адсл услугата. И той опарен веднага ми звъни на мен кво става. И ми казва нали бяхме го спряли от къде сега това? Отиваме в центъра да питаме за кво иде реч. Хубавците и те не знаят. Ще разучим и ще ви се обадим. Чакаме никой не звъни, обаче другата фирма всяка сутрин звънят, че трябва да се плати сумата, иначе ще се даде на съдия изпълнител. Пак отиваме в центъра им, пак нищо. Чакали отговор. Другия ден отиваме, това момче което се занимаваше с нас бил в отпуск до понеделник. Отиваме понеделник, и той казва току що имам вече информация. Аз щях да ви звънна, и ние чакаме да видим кво ще излюпят. Аз учуден, си мисля от кво може да е. Оказа се че ние сме прекратили договора на 06.06.09, а той изтичал на 28.05.09, след автоматичното му подновяване. Сега им дължим 12 месеца неустойка, което е близо 800лв. Опитаха се от центъра да възтановят линията, и да си ползваме пак услуга обаче на 20лв. и това не помогна. Защото закрие ли се услугата можела само до 2 месеца да се пусне отново. Ние сме минали и този срок, понеже са минали повече от 4 месеца.

Викам му там на хубавеца, защо тогава не му казахте на този човек, че ако прекрати на тази дата ще има неустойка от едиколко си месеца. И онзи ме гледа виновно, и казва че и той не е знаел за това. Звъня и на 0800 и там разправят същата приказка, че парите трябва да се платят. Ако услугата беше на мое име, щях направо да ги съдя. Но понеже е на името приятеля, няма кво да го занимавам и човека с простотиите, и си ги платих.

Така че внимавайте много с БТК.

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Не е трябвало да им плащаш на тия...То нестига, че им е толкова мудна и тромава организацията ами и да ги храним...Ако не беше платил какво?! Щяха да те осъдят ли ?

Да, да :) съдия изпълнителя по закон парви " запор" на един-кво-си и от заплата ти взима и всичко. Определено netronix трябваше първата ти работа да е да си хванеш адвокат да ти спре договора! И после да ги осъди! Виж дали не е късно да ги осъдиш!

ВИВАКОМ - - КРАДЦИ ПОСРЕД БЯЛ ДЕН

Не е трябвало да им плащаш на тия...То нестига, че им е толкова мудна и тромава организацията ами и да ги храним...Ако не беше платил какво?! Щяха да те осъдят ли ?

То добре да ги осъдя ама кофтито беше че нищо не се водеше на мое име, а на името на един приятел. Не искам да го занимавам и човека с глупостите, и накрая пак ще се скрият зад договора...

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте