Jump to content

Новите продукти на UBIQUITI


ефект

Recommended Posts

Въпросът ми е към дистрибуторите:

Кога се очакват на нашия пазар? Изглеждат доста революционни решения, особенно антените ми се струва, че ще са добри.

http://www.ubnt.com/airmax/

няма начин да няма начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Видеомакс вече ги предлагат. Но по прочетеното от форума на UBNT не ми вдъхват много доверие (говори се за много лаг >20-30ms и не особенно голям трансфер на големи разстояния).

Skype: Intel98

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, дайте вярно впечатления от продуктите на UBIQUITI по принцип. Аз си мислех да взимам NS2/5 или PowerStation 2/5 обаче...  up to 25Mbps и up to 50Mbps... не ме кефят като скорости... Искам нещо което, да е 54Mbps и да може да издържа 10 юзъра, без да се налага да се рестартира всеки ден и нямам решение за момента... Ако някой може да бутне някакъв съвет ще съм много благодарен... (или евентуално, може да напиша една тема тези дни, ако не намеря нужната информация из нет-а)

Поздрави на всички :)

Всичко завършва ДОБРЕ! Ако нещо завърши зле, значи още не е завършило! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

В България скоростите са много по напред отколкото в доста други държави, а хардуера се прави в "другите" държави :) ако гонеха нас може би щеше да има много по - добри решения в момента , пък и българина нали си е дявол, иска от нищо нещо да направи ;D

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

В България скоростите са много по напред отколкото в доста други държави, а хардуера се прави в "другите" държави :) ако гонеха нас може би щеше да има много по - добри решения в момента , пък и българина нали си е дявол, иска от нищо нещо да направи ;D

terawireless щяха да гонят ако ни гледаха нас  ;)

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 1 месец по-късно ...

абе какво си чешете само езиците - толкова ли е скъпо а се вземе един NS2 и да се пробва или един Bullet ... само чакате някой да каже нещо и после да повтаряте като форумни папагали :)  аз ще си взема и ще пробвам ... във видеомакс бяха на свършване NS2ките ... в reload са ги свършили ... но видях че тук ги има и ги имали в наличност

http://www.online-bg.com/product_info.php?products_id=8314

така че аз утре ще си поръчам и ще пробвам ... само глупости си говорим иначе ... тоя бил казал това .. оня онова ... накрая никой нищо не знае :) 

иначе е вярно че в други държави положението със скоростта на нета е доста по-зле ... ао бТК не бяха пуснали евтиния ДСЛ с/у който всички мърморят щяхме да сме още на кабелчета по таваните и 5 дни имаш нет 5 дни нямаш. и аз не ги харесвам бТК ... но не мога да им отрека заслугата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

абе какво си чешете само езиците - толкова ли е скъпо а се вземе един NS2 и да се пробва или един Bullet ... само чакате някой да каже нещо и после да повтаряте като форумни папагали :)  аз ще си взема и ще пробвам ... във видеомакс бяха на свършване NS2ките ... в reload са ги свършили ... но видях че тук ги има и ги имали в наличност

http://www.online-bg.com/product_info.php?products_id=8314

така че аз утре ще си поръчам и ще пробвам ... само глупости си говорим иначе ... тоя бил казал това .. оня онова ... накрая никой нищо не знае :) 

иначе е вярно че в други държави положението със скоростта на нета е доста по-зле ... ао бТК не бяха пуснали евтиния ДСЛ с/у който всички мърморят щяхме да сме още на кабелчета по таваните и 5 дни имаш нет 5 дни нямаш. и аз не ги харесвам бТК ... но не мога да им отрека заслугата :)

нали разбираш, че каза пълна глупост, темата е за аирмакс :) и е от има няма 2 месеца , няма общо с наностейшъните :) те са ясни. Не бързай с критиките ами прочети повечко теми :).

п.с. добре дошъл у форума.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да вярно е, че не съм прочел темата добре ... съгласих се ... :) мерси за поздрава :)

бях под влияние на доста прочетени неща преди това :)

но все пак гледайки коментара на колегата DJ69 си мисля, че той пък въобще не е схванал че AirMax е технология, вкарана в няколко нови устройства - а не е име на устройство :) нещо от сорта - какъв ти е процесор - ами Сентрино ;) имайки предвид че сентрино е също идеология а не тип процесор :) Та по тоя въпрос - както се вижда има Nanostation M5 и Bullet M5 поддържащи тази технология - а това че антената от серията се нарича Airmax е друг въпрос :) с 2 думи - AirMax обединява едни от тези базови станции с тази специална антена и така заедно образуват едно цяло :) пиша го защото си мисля, че има хора който не го осъзнават. Да не цитирам :)

Аз си взех вече НС2 защото това ми трябва, тъй като искам да да се свържа с 802.11/ б/г устройства а airmax доколкото схващам е възможно да се използва при връзка м/у 2 airmax у/ва, да не говорим че работи на 5GHz-a :)

до колкото виждам Reload би трябвало да имат антени Airmax ... факт е че не съм ги питал лично ... но от постинга тук виждам че имат ... ако не съм прав в предното си мнение все някой ще си вземе антена и ще пробва :)

иначе ... пак стигаме до това, че си чешем езиците

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хах аз щях да те питам на какви наркотици си  :) . Никъде не съм писал че е устройство ама както и да е просто ти казах че няма нищо общо с продуктите като NANO2/5. Както ти ги съпостави.. по горе :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ама и ти не четеш :)

на това което си написал - "просто ти казах че няма нищо общо с продуктите като NANO2/5" - отговора е много прост - има нано м5 и булет м5 който подържат еърмакс технологията ...  :) - и горния постинг го написах за да е ясно - а ти пак ми говориш, че нямало нищо общо :)

ако искаш да кажеш нещо друго - изрази се по-ясно  :)

за наркотиците няма да го коментирам - със или без човек или е прав или не :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

че кой е казал че не разбираш ... не те познавам и не знам ... просото това което беше написал по темата издаваше, че просто не си се разровил достатъчно по точно тоя въпрос ... предполагам че имаш достаъчна компетентност по други въпроси ... всеки може да  сбърка ... и аз първия път написах коментар който не беше подходящ точно за тая тема ... честно казано аз препочитам да разбирм повече от жени отколкото  от безжични мрежи ... но за сега се задоволявам с помалко от двете :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.