Jump to content
  • 0

DHCP Client се активира при старт


Philip Petev

Въпрос

Здравейте!

Имам следния проблем: при рестарт се появява нов активен ред в /IP DHCP-Client, като обаче връзката ми с доставчика е по PPPoE. След като се появи този ред, интернета ми започва да се влачи, като на повечето сайтове се чупят я картинки, я нещо друго и се зареждат с векове. Когато спра или изтрия реда, който стартира DHCP Client на ether1, след рестарта този ред автоматично се появява, сякаш нещо го създава. Може ли някой да обясни какво се случва?

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

ether1 не е в bridge1, така че не виждам каква йерархия е нарушена, особено като това е порта, на който рутера прави PPPoE връзката с ISP.

Проблема, който се получава с постоянно появяващия се dhcp-client на този порт е, че когато се появи, бърка рутовете, които вече са направени при закачането през PPPoE. Няма никаква логика да вземаш адрес едновременно на самия порт ether1 и на динамичния порт pppoe-out, защото рутовете неизменно се блъскат. Предположението ми е, че клиента на ether1 се включва втори (след клиента на pppoe-out) и затова става този филм.

Редактирано от Philip Petev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор
Отговорено (Редактирано)
преди 5 минути, Philip Petev написа:

ether1 не е в bridge1, така че не виждам каква йерархия е нарушена, особено като това е порта, на който рутера прави PPPoE връзката с ISP.

Става въпрос за етер2 ! А защо не спреш да ползваш интернет детект за да не слагаш адрес на етер1 и защо пък ползваш адрес за етер1 от пула на LAN , а не някакъв друг произволен пример 127.0.0.1 ?

Редактирано от JohnTRIVOLTA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
преди 14 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Става въпрос за етер2 ! А защо не спреш да ползваш интернет детект за да не слагаш адрес на етерч ...

Това, както писах по-горе, е единия workaround. В Interfaces / бутона Detect Internet слагам Detect Interface list на None и реда в DHCP Client не се появява автоматично след рестарт. Ако настройката трябва да е друга, очаквам предложения.

преди 14 минути, JohnTRIVOLTA написа:

...защо пък ползваш адрес за етер1 от пула на LAN , а не някакъв друг произволен пример 127.0.0.1 ?

Това ми дойде на акъла. 127.0.0.1 май ще е по-добра идея.

 

EDIT: така, назначих статичен 127.0.0.1 на ether1, пуснах Detect Internet на all и рестартирах рутера. Нищо не се появи в DHCP client. Така работи, но това си е пак workaround. На ether1 не трябва да се генерира ред за DHCP Client, след като има направена PPPoE връзка. Това си е явно бъг.

Редактирано от Philip Petev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Е кой те кара да ползваш този тул - "Detect Internet"  - така работи, няма бъг и за мен е напълно ненужен ... ми махни го нали ти казах да му сложиш NO и така няма да слагаш ненужни адреси . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не знаех, че е ненужен. Освен именуването на интерфейсите в някакви групи, кой за интернет, кой лан, за какво друго служи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор
Отговорено (Редактирано)
преди 8 минути, Philip Petev написа:

Не знаех, че е ненужен. Освен именуването на интерфейсите в някакви групи, кой за интернет, кой лан, за какво друго служи?

То това му е уж предназначението, че ако боднеш някъде кабел в някой порт без да искаш да може да го детектне като Интернет, ВАН или ЛАН или пък е вече част от някой за да го вкара в необходимият интерфейс лист за да се изпълняват правилните правила в стената за него. Въобще не го ползвам , ако това е въпроса.

Редактирано от JohnTRIVOLTA
  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Предназначението на инструмента е да превключи на бекъп връзка, поне аз за това го ползвам.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ясно. За мен е ненужен. Нямам втора интернет връзка и никое от правилата на стената ми не ползва interface lists.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.