Jump to content
  • 0

Vivac0m 5статични адреса и микротик


master

Въпрос

Здравейте, някой подкарвал ли е тяхна услуга с 5те адреса съответно src-nat към 5 локални мрежи? При първия адрес работи но от там на татък нещо не се получава.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Вчера ми се наложи да правя подобна щуротия и работи :)  FTTB Бизнес пакет отделни рутинг таблици със суйч отзаде и всеки порт с отделно DHCP client гейтуей-а се добавя на ръка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
преди 20 минути, danielskiii написа:

Вчера ми се наложи да правя подобна щуротия и работи :)  FTTB Бизнес пакет отделни рутинг таблици със суйч отзаде и всеки порт с отделно DHCP client гейтуей-а се добавя на ръка :)

Колега, дай конфигурацията за да видя къде бърках, когато се мъчих да го правя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • -1
  • Администратор
Преди 6 часа, Щирлиц написа:

Да повдигна малко темата - някой да е правил нещо по проблема?

 

На 30.08.2019 г. at 15:29, Щирлиц написа:

Така ... Виваком ми докараха жицата с 5-те IP-та по DHCP и започнаха тестовете. Както казва колегата master - със суич и на 5 порта - не става - понеже гейта и на 5-те IP-та е един и същ се поoбърква рутирането. С OPNSense, pfSense, IPFire - не става - най-голям успех постигнах с PfSense - взе си 3 IP-та един път и повече не успях да повторя експеримента - рестарта му отне около 40 мин. и напълни лога с: offering lease ........ without success.

Приемам всякакви идеи, а предполагам, че и колегата master също приема ?

Маркирай си трафика за всеки WAN и го вкарай в собствена рутинг таблица и ще ти се получи  "със суич и на 5 порта " !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • -1
  • Администратор
преди 12 минути, Щирлиц написа:

Не става - шашка се, защото гейта и на 5-те IP-та е един и същ.

Няма такава възможност при собствени рутинг таблици . Я постни конфига да намерим къде се "дъни" ! На прима виста искам да ти видя сорснат правилата !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • -1
На 14.06.2019 г. at 8:29, sairos написа:

 и такива които имат нужда от помощ.

Повечето дори не са се опитвали да се лекуват. В много от случаите в този диспансер.. докторите взимат идиотските идеи... мислят, въртят и стават пациенти.

На новопостъпилите доктори. Просто е болезнено да чета :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • -1
  • Администратор
Преди 1 час, sairos написа:

Видеото показва как се прави на публични адреси dst nat , но принципа е същия вместо port forwording се избира 1:1.

Пише се john travolta,  не john trivolta 😉

Първото изречение потвърждава, че все още не сте разбрали проблема в темата !

Относно следващото никнейма си е правилен - съкратено е J3v 😉 Другото е имената на актьор , които просто звучат почти аналогично и нямат друга връзка по между им ! 😎

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • -1
  • Администратор
Преди 2 часа, sairos написа:

Ок обясни ми ти какво се иска тогава ?

Не можете да прочетете темата или ? Само ще цитирам обобщено за да разберете казуса, като за ваше улеснение съм акцентирал с червен цвят и болдване на текста за заостряне на вниманието към съответният такъв !

"Здравейте, някой подкарвал ли е тяхна услуга с 5те адреса съответно src-nat към 5 локални мрежи? 
.............
Първия адрес го получих по DHCP. В техния портал е сетнат мак адреса за него ип адрес.
.............
По подразбиране беше с динамично IP. В портала го сетнах на 5 статични като въвеждам мак адрес 
и за него ми назначава ип което получавам по DHCP
Ако въведа втори мак адрес е същото но трябва да е на различно устройство физически
а идеята е да бъдат на едно физическо устройство.
.............
За всеки мак адрес ми дава IP в мрежа която няма нищо общо с предходната. Не са в /29
.............
аз - Тоест ти дават 5 адреса динамично, но не и 29ка
.............
Да точно така, не е /29 "

 

Редактирано от JohnTRIVOLTA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • -1
  • Администратор
Преди 1 час, sairos написа:

Прав си не съм го разбрал какво свинско черво било станало.

Ами в такъв случай просто ще ползва CARP при pfsense.

В linux пак ще си дигне N-брой виртуални интерфейси и ще им сложи gw/mac.

 

Не виждам с CARP при pfsense как ще се получат нещата ?! Подобно нещо се мъчих и аз с VRRP в темата напред , но реално няма как да разбера дали сработва конфига !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • -1
  • Администратор
Преди 3 часа, sairos написа:

CARP в pfsense може да се ползва и за цел, тъй като за сложните задачи понякога се изчерпват gui вариантите.

Не разбирам какво казваш и по-добре дай конкретно решение на казуса с пример , защото инак философските въжделения не можем ги избистри никога 😎

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • -2
На 30.08.2019 г. at 15:29, Щирлиц написа:

Така ... Виваком ми докараха жицата с 5-те IP-та по DHCP и започнаха тестовете. Както казва колегата master - със суич и на 5 порта - не става - понеже гейта и на 5-те IP-та е един и същ се поoбърква рутирането. С OPNSense, pfSense, IPFire - не става - най-голям успех постигнах с PfSense - взе си 3 IP-та един път и повече не успях да повторя експеримента - рестарта му отне около 40 мин. и напълни лога с: offering lease ........ without success.

Приемам всякакви идеи, а предполагам, че и колегата master също приема ?

Малко повече информация за това какво си го правил със pfsense/opnsense ?

Операционни система за рутери и  суичове : Linux и FreeBSD.
OpenWRT - Open Wireless Router.
Всичко останало е просто търговско наименование.

Mikroshit.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • -2
преди 1 минута, kokaracha написа:

Незнам защо си мислите че като сте дали 50 лв. за нова пластмасова кутийка и ще можете да правите,каквото си искате с нея.Е няма да можете. Не че латвийците не могат да добавят поддръжка,всичко това го има в ядрата които ползват,но нали за да работи трябва да има съответния чип и процесор. А те струват пари и крайнате цена на устройството няма да е 50 лв. тогава. Просто таргета на МТ е ориентиран към масова потреба и крайни потребители.

Точно и на място го каза колега, ЕВАЛА  поклон!!!

Операционни система за рутери и  суичове : Linux и FreeBSD.
OpenWRT - Open Wireless Router.
Всичко останало е просто търговско наименование.

Mikroshit.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • -2

CARP в pfsense може да се ползва и за цел, тъй като за сложните задачи понякога се изчерпват gui вариантите.

Операционни система за рутери и  суичове : Linux и FreeBSD.
OpenWRT - Open Wireless Router.
Всичко останало е просто търговско наименование.

Mikroshit.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • -3
Преди 4 часа, JohnTRIVOLTA написа:

Обида е към форума, защото е специализиран към нея ОС . Не съм видял тук някой да отрича други решения и аз съм давал такива и приветствам подобни. Не ми се щеше да пада нивото на комуникация, но и този форум изглежда няма да го подмине участта на другите за съжаление .

Мисля да не участвам в този процес .... които търсят риъл съпорт знаят , че има лични. Бай от мен !

//offtopic again

Колега колега,

Много драматизираш цялата работа.

Както има фенове така и има и НЕ фенове, НЕ смятам че обиждам някого другиго освен технологията. Аз НЕ харесвам и Microsоft ама ти ги ползваш сигурно и за това ли ще се обадиш ?

Няма друг мрежови форум в България ако се замислиш, да казва се микротик, но тук не се коментират проблемите само на микротик, а и на други прозводители на мрежово оборудване които не са микротик.

Относно нивото на комуникация смятам че ме обиждаш, но аз съм над тези неща ?

Избора е твой.

Операционни система за рутери и  суичове : Linux и FreeBSD.
OpenWRT - Open Wireless Router.
Всичко останало е просто търговско наименование.

Mikroshit.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • -3

Така и не стана ясно какво си правил точно и как си го правил

 

Но ето ти на първото търсене в търсачката попаднах на това видео

 

Преди 21 часа, Mile написа:

Повечето дори не са се опитвали да се лекуват. В много от случаите в този диспансер.. докторите взимат идиотските идеи... мислят, въртят и стават пациенти.

На новопостъпилите доктори. Просто е болезнено да чета :)

 

Редно е да смениш дилъра.

Редактирано от sairos

Операционни система за рутери и  суичове : Linux и FreeBSD.
OpenWRT - Open Wireless Router.
Всичко останало е просто търговско наименование.

Mikroshit.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • -3
Преди 12 часа, JohnTRIVOLTA написа:

Постнатото от вас видео показва, че вие сякаш не сте разбрали за какво идереч в темата . То не показва нещо , което ще даде решение на обсъжданият казус !

 

Видеото показва как се прави на публични адреси dst nat , но принципа е същия вместо port forwording се избира 1:1.

Пише се john travolta,  не john trivolta 😉

 

 

Редактирано от sairos

Операционни система за рутери и  суичове : Linux и FreeBSD.
OpenWRT - Open Wireless Router.
Всичко останало е просто търговско наименование.

Mikroshit.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.