Jump to content

Recommended Posts

А това дали няма да влезе в конфликт с дропването?

"Нови правила за отворения Интернет и мрежовата неутралност в Европа. От 30 април 2016 г. на територията на ЕС влиза в сила нов регламент, стремящ се да гарантира достъпа до отворен Интернет"

" Най-често срещаните практики за управление на трафика, които са неприемливи от гледна точка на новите правила за отворен интернет, са блокирането и забавянето по подразбиране на peer-to-peer (P2P) трафика (принципът, на който функционират и торентите) и на VoIP услугите (т.нар. интернет телефония). Други примери са ограничаването на достъпа до определени приложения за игри, приложения за възпроизвеждане на аудио и видео в реално време (media streaming) или за изпращане на съобщения в реално време (като Skype, Viber, WhatsApp). "

http://www.capital.bg/biznes/vunshni_analizi/2016/03/07/2718309_novi_pravila_za_otvoreniia_internet_i_mrejovata/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
Преди 18 часа, hgd написа:

А това дали няма да влезе в конфликт с дропването?

"Нови правила за отворения Интернет и мрежовата неутралност в Европа. От 30 април 2016 г. на територията на ЕС влиза в сила нов регламент, стремящ се да гарантира достъпа до отворен Интернет"

До края на месеца експериментирайте.

Меже да ги пращате към международния после.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 31.03.2016 г. at 8:53, mitko712 написа:

Каква е правилната стратегия според вас да се борим с тях?Понеже те продават на 7 лв.А нашата цена е по-висока.Промоционално  пускат 100м докато дръпнат клиентите после си ги оставят на колкото са шейпнати.И пускат такива промоции за без пари да продават.Ако ние намалим цената след време и ние не можем да си покрием разходите.Борим ги с по добър съпорт .Ама масата хора за 2-3лв разлика се махат.

Замислям се над вариант за филтриране на всичките им AS-и та да не могат да теглят от наши клиенти нищо и така (както беше едно време протеста на тракера Арена срещу държавни служители, генериращи над 1/3 от целия трафик през тракера - когато ги погнаха да ги затварят). Което няма да върне users или да им попречи да избягат.

По-скоро трябва да помислим нещо с което да заинтересуваме клиента - примерно кооперативка в цяла БГ за изграждане на WiFi роаминг покритие, което да даваме на нашите клиенти.
Пример - тарифа XX, която включва безплатна (или минимална такса) ХотСпот услуга в градовете: XXX, YYY, ZZZ и т.н. - нещо като 3G, само че с технологията WiFi - която я има вече във всяко нещо с батерия (дори часовници с андроид :)).


Наши users си реват за Fusion вече 2 седмици, мисля че почнаха да свикват - официалната версия е спорове на високо ниво :).

Тъпия момент, е че вече е тенденция да се пускат всякакви TV услуги с така наречените TV Box-ове, които ще генерират все повече такъв трафик, както е отбелязал Миле (примерно Нетфликс или Box-овете на англичаните в БГ). Което пък ще промени изцяло натоварването на мрежите (гръбнаци) и входните капацитети - нали знаете колко и как се ползва интернета нормално (по няколко часа по за малко, цъкнеш то зареди - ти си четеш или дръпнеш нещо за 10 мин и го гледаш без да товариш нета), но когато става дума за Видео през мрежата, в едно 4-членно смейство, който и да се е прибрал у дома веднага се включва телевизора - без значение дали "зрителя" е в стаята и така едно 12 часа. Скоро тествах такъв бокс, който генерира 6Mbps при SD канали и около 12-14 при HD канали. Това ще рече, че това весело семейство ще дъни канала с 14Mbps поне 10 часа на ден. Сега да предположим, че в този момент гледащите са 100 семейства... (пак зависи уникаст или мултикаст, но все пак) -  ще се гънат/чупят гръбнаците, особено такива изградени с Wireless.
За мен винаги е била по-удачен варианта със сателитна чиния и изцяло независими услуги - като спре едното другото не спира.

Все си мисля дали не може да се заиграе с телевизиите, пускани свободно ефирно да се стриймват безплатно из доставчиците. Или да си произведем/моднем TV бокс, който да продаваме на наши клиенти - с предварително сетнати всякакви варианти за Web телевизия - безплатно (техниката си я плащат) - само че да се ползва компресия, щадяща канала. Ние реално не предлагаме TV услуга по смисъла на закона, а продаваме хардуер :). 

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какви ще са тези сетнати настройки ,нали веднага ще ги прегледат и се дъниш особено ако имаш доброжелатели и гориш накрая.Най добре да им се ограничват трафиците че бая капацитет гълтат тез боксове и булшита.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, ushoplias написа:

А как ви се струва Интернет за 2 лв. (фирма До****  Добрич) или Интернет+телевизия за 10 лв. (фирма Бе**** Добрич).

И из гр. Варна има такива на по 2лв. с безплатна инсталация, рутер и дори сигурно ще ти напазаруват от магазина  и изчистят къщата. По темата аз и колегата сме твърдо за някакво обединение защото само това ще ни направи по-силни. За тази тв през нашите мрежи определено трябва да се спре. Правихме някакви опити и спря за малко после тръгна от друго място и така и не остана време да се премахне ( те слагаха скоро рестриимер във Варна )

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Networker написа:


По-скоро трябва да помислим нещо с което да заинтересуваме клиента - примерно кооперативка в цяла БГ за изграждане на WiFi роаминг покритие, което да даваме на нашите клиенти.
Пример - тарифа XX, която включва безплатна (или минимална такса) ХотСпот услуга в градовете: XXX, YYY, ZZZ и т.н. - нещо като 3G, само че с технологията WiFi - която я има вече във всяко нещо с батерия (дори часовници с андроид :)).

 

Напълно съгласен , но за клиента "цървул " това не важи поне според мен ,аз съм единствения и първият в моя град обявил 3 Свободни зони ефект нулев....

да генерират трафик,  макар и малък ,ограничил съм ги и факта че повечето ползва нет в къщи а не по кафетата  пак бягат за 2 лева...при онези..

Друг факт , прави ми впечатление че имам клиенти които в заведенията си са на Була (предполагам заради цената) ,а в тях ( дома им ) са към мен :huh:

,това се отнася както за нет-а така и за ТВ-то  ,като смело мога да твърдя че телевизията която предлагам е пъти по добра от техния " Fusion" ,(пак  IPTV ) по всякакви параметри.

Изобщо има въпросителни на които се чудя защо е така , извода е: "Прост народ слаба държава "    ( не намесвам политиката)

П.С. Другото странно е че са започнали да свалят "чиниите" и да ги заменят с боксове , но по добре за нас...

Редактирано от space
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, niki5 написа:

И какви ще са тези сетнати настройки ,нали веднага ще ги прегледат и се дъниш особено ако имаш доброжелатели и гориш накрая.Най добре да им се ограничват трафиците че бая капацитет гълтат тез боксове и булшита.

Няма значение за "доброжелателите". Идеята е, че има 100-ци безплатни TV канали през WEB, да се настрои Linux базиран бокс (с Kodi), който плейва медия през URL. Понеже потребителите сами не могат или не искат да гледат свободна телевизия през Интернет, да им улесним живота.
Относно булсата - според мен е ефекта на овцата - всичките им познати са на това и те се местят, плюс рекламите по TV, които им промиват мозъка допълнително. Само по-умните потребители се замислят - в повечето градове була е точно толкова добър, колкото фирмата, която е купил - понеже същия състав, но под друго име гради мрежата в даден град - както се казваше "не става нов бардак със стари ку.....и".
Трафика дали ще се ограничи или спре ефекта е еднакъв - ако се ограничи и няколко човека пуснат да гледат, пак няма да им върви, реално по 2-3-ма ще гледат в непикови часове.

@Master
Абонирайте се за fusion-а и им следете IP-тата от време на време :D - апропо, някой мерил ли е колко трафик дърпа този фюжън?

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Около 420 МБ за час, измерено от телефона. Качеството е задоволително - все пак е през интернет. Програмите се различават с тия от пакета на телевизора - някои липсват, други са в повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
Преди 4 часа, Networker написа:

Само по-умните потребители се замислят - в повечето градове була е точно толкова добър, колкото фирмата, която е купил - понеже същия състав,

Веднага те успорвам

Сменят кор рутера и интернета става пръчка,

вечер го няма, а според админите им 20% загуби на суича

е нещо "пренебрежимо" което не влияе по никакъв начин на услугата.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В повечето градове була е добър толкова колкото е грамотен и амбициозен регионалния координатор.За да се оцени този фактор трябва оценяващия да е на ясно с феодално клъстърната им система.То пък да са само те - с мед да ги нахраниш.Нов бардак със стари курви е ала бала .Навсякъде е различно пък и не това е най-важно.

Обединението би трябвало да касае важните и скъпо струващи части от дейноста - проекти,трасета между населени места,споделени капацитети по оптика и колокации.Това е функцията на всяко ИСП с която всеки на определен етап се сблъсква и му пречи на развитието.Не толкова дребни неща като вариации на услуги или творчество в областа на рекламните практики.Сега  - структурата - фирма ли ще е ,холдинг, НПО , СНЦ  - това не е важно.Важно е узрели за обединение да се срещнат и да си стиснат ръцете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
Преди 9 часа, 111111 написа:

Веднага те успорвам

Сменят кор рутера и интернета става пръчка,

вечер го няма, а според админите им 20% загуби на суича

е нещо "пренебрежимо" което не влияе по никакъв начин на услугата.

 

Веднага те успорвам :)

Нищо не сменят,само слагат един евтин управляем суич за влани на входа на оптиката. Кор рутера им си е "при тях"  т.е управлението е централизирано. Това че някъде има загуби си е проблем на придобитата мрежа  ( т.е локален ) и зависи от екипа (ако е останал) който поддържа мрежата.

 

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 20 часа, 111111 написа:

Сменят кор рутера и интернета става пръчка,

вечер го няма, а според админите им 20% загуби на суича

е нещо "пренебрежимо" което не влияе по никакъв начин на услугата.

Става дума за екипа и поддръжката, по разумните от екипа напускат (най-често администраторите), но техници и управители остават, следователно начина на работа и качеството са като при старата фирма. Местните бастуни, които се продадоха на була, бяха изградили един "гръбнак" с 50-тина последователни комутатора (без клиенти по тях) до един квартал, където всеки беше със статични прайвът адреси и виждаше всички други (тогава оптиката вече беше достъпна). Как с такова мислене да доразвият мрежа, като се влеят в "силата" на була?

@valvi

Прав си, също можем да направим къстъм билинг от членския внос и всеки да се снася по 50-тина лв. на месец за поддръжка (да се наемат 2-ма програмиста и да го поддържат на месец). Както и да се наеме общ юрист защитаващ нашите общи интереси - например по новия законт за споделяне на мрежова инфраструктура, който подготвят сега.
Можем да изпълняваме вътрешни за обединението услуги по изграждане на оптични или високо-скоростни wireless трасета (да не храним външни фирми ако можем да си го направим сами).
Формата на обединение трябва да се гласува каква да е, каквото се избере това - като се претеглят плюсовете и минусите.

Мисля, че достатъчно говорихме по темата, трябва да почва да се прави нещо.
Най-малкото да се организира една първоначална среща да се видим. Предлагам всеки да си надраска едни предложения и/или болки, които има във връзка с обединението. Освен това - цел, ползи и дейности, които ще се вършат от евентуално обединението, както и юридическата форма, която го устройва.
Можем да барнем сайт или поне e-mail (може и тук във форума), където да се организираме - който има желание.
За самата среща си мисля, че централна BG е най-удачно, за всеки встрани ще му е най-близко да дойде - аз съм от този регион :), мога да потърся някоя хижичка (като се уточни бройката).

Редактирано от Networker

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Админите напускат защото няма нужда от тях.Или се преквалифицират ,или приемат друга позиция,или излизат от "бизнеса".Кое е по-различно от сливанията и придобиванията в кои и да е бизнес.Истина е че не оставят на свободния пазар грамотни  хора - защото ще работят за друг срещу тях.Но пък прекалено грамотни и оспорващи истината вътре нямат шанс.Месомелачката се вижда от далеч.

В едно хипотетично обединение би ме интересувало това което вече споменах - вместо да се правят 15 проекта - един проект ,вместо 10 траншеи -1 траншея,вместо 15 шахти -1 шахта,вместо 15 кабела по 4- 8 влакна - 1 кабел с 48 .От там един подизпълнител,един стр.надзор и един акт 16/няма значение името/.В радиото - вместо 5-6 оператора на канал - 1 ,общи разходи по колокации.До сега колкото хора наема на работа - видят това онова и отиват на село вързват леля си и комшииката и стават доставчици.Общ екип ще има по-читава баничарка и по-добре оборудвана.По-добре платени служители ще са по-мотивирани и по-малко на брой - ще вършат по-вече и по-смислена работа.Между другото където була работи добре местните го правят - здравейте бг ван.

Нямам нищо напротив хижите и къщите за гости но един хотел с конферентна зала ми звучи по-добре.Айде да не сме най - закъсалите или пък да се крием по горите - не правим нищо незаконно че да е скрито покрито. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че такъв тип обединение ще се случи на някакъв втори етап от развитието, трудно ще е в началото с това да се започне. Така както го описваш, е в ситуация в която колегите оперират в един и същи регион/град, което е малко вероятно в началото да се получи. По-вероятно е да има заинтересовани по 1-2 фирми от регион/област.

Според мен е по-важно в началото да се разяснят целите и общите интереси за да има повече желаещи да участват в този проект (на първи етап), а после да се помисли за фактическо обединение/сливане, ако ще настъпва такова.

Няма проблем да се съберем и в хотел, но ако сме повече хора - ако са малко навитаците ще е кофти да се гледаме 5 човека в конферентната зала :).

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.