Jump to content
  • 0

Новите суичове на Микротик


gbdesign

Въпрос

Здравейте,

Любопитно ми е ползвате ли суичовете на Микротик. Става дума за RACK маунтибъл (Cloud) версиите.  Никога не съм пипал Switch OS и нямам идея какви възможности има. По-специално ме интересува, имат ли възможност за стакване; работят ли наистина надеждно; как се представят в сравнение с доказаните марки; достатъчно надежден хардуер ли са. Цената им е супер атрактивна,  на фона на продуктите, с които работя и ако отзивите са добри, ще се пробвам в бъдеща, да ти вкарам в употреба и при мен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

От към стак не става нищо но иначе се държат добре цялата мрежа ми е базирана на такива ? само че не вариянтите с SWOS Ами с ROS използвам CRS112,CRS125 И положението е доволно последно съм си трошил ъптайма заради ъпдейт малко шибано се конфигурират ама не е болка за умиране ако имаш някакъв зор може да пишеш на лично за помощ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Благодаря за информацията. При моята разстановка  обаче е задължителна възможността и надеждната работа в Stack, за да може да се подсигури и агрегира трафика и възможността за отказ на порт, кабел, или устройство да не доведе до прекъсване на работата на системите. 

Shema.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
преди 23 минути, byte написа:

Stack при теб всъщност е trunk/aggregate/bonding.... ?!

Което го имаш реализирано според схемата с LACP-то.

Ами суичовете са в стак, а рутерите и сървърите са с бондове с LACP закачени и към двата суича в стака. На практика съм си направил нещата така, че почти няма електрически, SFP+ или LAN кабел, който ако изключа, нещо да спре. Също и трафиците се агрегират и пропускателна способност се удвоява. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.