Jump to content
  • 0
nedoskiv

Разочаровахте ли се от микторик

Въпрос

nedoskiv

Здравейте,

Искам да споделя разочарованието си от факта че микротик са си позволили да пазат паралите на операционната система в plain текст ......... Операционната система е много добра, но намеренията им са кофти, не е трудно да се досети човек че и имат база с данни на всички пароли които някой някога е ползвал на микротик.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

• 0
111111

Паролите са криптирани освен ако не си с архаична версия 

Моля, влезте или се регистрирайте, за да видите този code.

а и под plaintext passwords не разбирай че паролите са в човеко-четим текст 

Цитат

passwords are crypted with XOR method

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
gbdesign

Мен повече ме разочарова радиото на новите им серии. В зашумена среда всички устройства закачени към тях се дискънектват и няма никакъв вариант за връзка. На 2 изложения го ядох сериозно. В момента, в който влязат посетителите, уйрлеса умира. Става въпрос за cAP Gi-5acD2nD и RBD52G-5HacD2HnD-TC. Телефони закачени на маса, под чиито дървен плот е рутера, се дискънектват и не могат да се кънектнат пак. На 50 см. разстояние. Не помогна и намаляване на сигнала. В момента, в който посетителите си тръгнат, всичко се оправя. В същото време с дърти RB951Ui-2HnD няма никакви ядове. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
nedoskiv
36 minutes ago, 111111 said:

Паролите са криптирани освен ако не си с архаична версия 

а и под plaintext passwords не разбирай че паролите са в човеко-четим текст 

Вземи прочети и пробвай winbox crack-а.  6.39 е уязвим примерно, дава ти паралите в plain текст, това говори само за себе си ...... в един openwrt рутер има повече сигурност. Много ми паднаха в очите микротик

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
111111
преди 3 минути, nedoskiv написа:

Вземи прочети и пробвай winbox crack-а.  6.39 е уязвим примерно, дава ти паралите в plain текст, това говори само за себе си ...... в един openwrt рутер има повече сигурност. Много ми паднаха в очите микротик

Вземи мисли малко човеко, ако не ти ги даде в четим текст как да ти ги даде?

Какъв ще е тоз калпав крак, ако не ти върне паролата в четим текст?
То по идентичен начин се лекува и WRT въпрос на познание
на линукс с локален достъп рут паролата знаеш ли колко по-лесно се лекува с един рестарт.

Паролите на windows също се четат локално. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
master

Те от горе знаят всичко за нас, та дори и каква тоалетна хартия ползваш пък за едни пароли.

• Харесай 2
  • Хаха 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
nedoskiv
3 hours ago, 111111 said:

Вземи мисли малко човеко, ако не ти ги даде в четим текст как да ти ги даде?

Какъв ще е тоз калпав крак, ако не ти върне паролата в четим текст?
То по идентичен начин се лекува и WRT въпрос на познание
на линукс с локален достъп рут паролата знаеш ли колко по-лесно се лекува с един рестарт.

Паролите на windows също се четат локално. 

като си много отворен, хайде да те видим как ще ми декодираш SHADOW password файла на линукса. И да ми кажеш каква ми е паролата.

Моля, влезте или се регистрирайте, за да видите този attachment.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
111111
Преди 1 час, nedoskiv написа:

като си много отворен, хайде да те видим как ще ми декодираш SHADOW password файла на линукса. И да ми кажеш каква ми е паролата.

дай ми достъп до бут лоудера и гледай чудеса

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
JohnTRIVOLTA
Преди 6 часа, gbdesign написа:

Мен повече ме разочарова радиото на новите им серии. В зашумена среда всички устройства закачени към тях се дискънектват и няма никакъв вариант за връзка. На 2 изложения го ядох сериозно. В момента, в който влязат посетителите, уйрлеса умира. Става въпрос за cAP Gi-5acD2nD и RBD52G-5HacD2HnD-TC. Телефони закачени на маса, под чиито дървен плот е рутера, се дискънектват и не могат да се кънектнат пак. На 50 см. разстояние. Не помогна и намаляване на сигнала. В момента, в който посетителите си тръгнат, всичко се оправя. В същото време с дърти RB951Ui-2HnD няма никакви ядове. 

Бе и аз ползвам cAP Gi-5acD2nD пък такива проблеми нямам ... навързал десетина на capsMan на CCR и всичко е повече от чудесно !?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
net-sar
Преди 2 часа, nedoskiv написа:

Малко уважение бе пич---все пак пишеш на admin 🤐

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
gbdesign
преди 27 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Бе и аз ползвам cAP Gi-5acD2nD пък такива проблеми нямам ... навързал десетина на capsMan на CCR и всичко е повече от чудесно !?

В офиса и при мен се държат, като разстановката ми е горе-долу, като твоята, но половината устройства са Groove GA-52HPacn пуснати на 5Ghz и всичките вързани към CapsMan върху CCR-1036.  Но там средата не е чак толкова зашумена. От долните етажи, през 40 см. железобетонна плоча, почти нищо не минава. Сктъкларията е от К  стъкла и отвън нищо не влиза. На изложение е друга случка. Стотици посетители влезли с телефон с включено WiFi и десетки изложители с по няколко АР-та, в огромна зала без стени и колони. Често не работят и мобилните данни, а на по-големите се губи и GSM мрежата, но пък старите микротици си работят, а новите са тотал щета. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
JohnTRIVOLTA

Не знам, но нямам оплаквания, пък некоректна работа на ап-тата не съм забелязъл ! Ето пример с cAP AC , които "хранят" cAP Lite . cAP Lite ги глася да са на 6ти канал , че са с по-слабо радио, а cAP AC ги редувам 1ви следващо 11ти канал и пак 1ви  , следващо 11ти за да не се интерферират на една и съща носеща честота !

Моля, влезте или се регистрирайте, за да видите този link.

, 

Редактирано от JohnTRIVOLTA

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
nedoskiv
14 hours ago, 111111 said:

дай ми достъп до бут лоудера и гледай чудеса

Защо ли се хванах да набивам акъл в главата на поредното пуберче .... айде първо внимавай да разбереш за какво ти горовят хората, след това ако можеш го разбери и накрая се изказвай неподготвен.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
sairos

За всеки влак си има пътници.

На който не му харесва да не ползва, в случая аз не го използвам.

Най сигурната операционна система е тази която никой не е знае, това че микрошита има много недоглеждане ни е ясно на всички.

Никъде не пише opensource ! От оплакване полза няма.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
111111
Преди 4 часа, nedoskiv написа:

Защо ли се хванах да набивам акъл в главата на поредното пуберче .... айде първо внимавай да разбереш за какво ти горовят хората, след това ако можеш го разбери и накрая се изказвай неподготвен.

Смешни доводи от неосмислящ написаното.

Даже е смешно че не знаеш че в shadow има HASH на паролите, но иначе си компетентен в некомпетентността си.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
nedoskiv
2 hours ago, 111111 said:

Смешни доводи от неосмислящ написаното.

Даже е смешно че не знаеш че в shadow има HASH на паролите, но иначе си компетентен в некомпетентността си.

И след като и ти си толкова компетентен и осмислящ (най вече увереността си че знаеш), малко по-горе ми е shadow файл-а, кажи ми каква ми е паролата в plain текст или май изобщо не си разбрал за какво говорим тук?

Редактирано от nedoskiv

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
111111
преди 8 минути, nedoskiv написа:

И след като и ти си толкова компетентен и осмислящ (най вече увереността си че знаеш), малко по-горе ми е shadow файл-а, кажи ми каква ми е паролата в plain текст или май изобщо не си разбрал за какво говорим тук?

Има нагоре видео самообслужи се, ако не можеш има онлаин услуги дет хората изкарват повече от копачите.

SHA512 е криптера

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
gbdesign
Преди 11 часа, JohnTRIVOLTA написа:

Не знам, но нямам оплаквания, пък некоректна работа на ап-тата не съм забелязъл ! Ето пример с cAP AC , които "хранят" cAP Lite . cAP Lite ги глася да са на 6ти канал , че са с по-слабо радио, а cAP AC ги редувам 1ви следващо 11ти канал и пак 1ви  , следващо 11ти за да не се интерферират на една и съща носеща честота !

, 

На 2.4 GHz ползвам само 3 и 9-ти, както си е по правилата, за 40 Mhz-ова лента. На последното изложение в Букурещ, имаше сравнително малко посетители и 5-те Ghz се държаха, до като 2.4 попи вода с влизането на хората. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
samyil

Недоскив, тези трите устройват ли те 🙂

Редактирано от samyil
обновяване

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
nedoskiv
12 hours ago, samyil said:

Недоскив, тези трите устройват ли те 🙂

😉 ето един от форума който може не само да говори но и да върши неща, такива хора ми харесват :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
mysticall

Устройствата на микротик вече се ползва масово и привличат интереса на кракерите.

Имали сме случаи, в които оставяме микротик с паролата по подразбирани за няколко часа и им разказват играта на бързо.

На последък и на мен все повече ми харесва OpenWRT. Ползва се и се поддържа от много хора. Направено е много елегантно, като изключим вградения им firewall. Лесно може да се промени, за да отговаря за различни нужди.

с OpenWRT може да задоволи нуждиде на голяма част от домашните интернет потребители.

Редактирано от mysticall

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
msboy

При положение че имам грубо около 100 устройства Микротици не мога да дам още един чувал пари за да мина на друга марка. Нещата са комплексни относно това дали има предимства и недостатъци . Въпроса е да ти вършат работа.  Например много ми харесва лично на мен командния ред на Микротик чрез SSH, Telnet...визирам логическите команди (запомнящи се) и френдли интерфейса докато при UBNT командата за ресетване на устройство е по скоро като с жестомимичен език да обясниш на Китаец как се прави гроздова ракия. Ето и пример за команда от UBNTза ресетване: cp /etc/default.cfg /tmp/system.cfg ... ???!!! . Аз лично от LHG серията на МИкротик се разочаровах защото за нищо не става предвид това, че се влияят страшно много от зашумяване и нямат нищо общо със стабилните Пасатки, които могат да работят с десетилетия без да мръднат нито като сигнал нито като пренос. Относно последния пробив за паролите това е направено с цел според мен. Друг е въпроса че всяка система и производител оставят вратичка за разследващите органи за вход и изход и точно там опетлаха нещата Микротик. Да не говорим че тука наскоро за една държавна мрежа бяха купени около 2000 Микротика и някои претърпяха пълно фиаско. Със сигурност ще има и други пробиви (очаква се пробив в tool->e-mail) на Микротик но да не забравяме, че 100% сигурна система няма или ако има то тя е в мазата с изключен щепсел и изваден LAN кабел !.

• Харесай 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
niki5

Абсолютно съгласен с последното пробива се крепи на реално оставени вратички за разследващите органи които всеки един производител предлага ,а и продава на саответните органи и лица.А ИНАК КЪМ ПИТАЩИЯ.....Aз когато не харесвам нещо си го правя сам.Ако не харесваш нещо ето вземи един линукс и си го пренапиши там всичко е позволено.А инак за радията  то микротик никога не ми е харесвал като изпълнение с различни от неговите карти винаги е показвал по добри резултати и пасатски антени както спомена колегата.UBNT в това отношение винаги ми е харесвал повечко.За рутиране и евтино решение прави чудеса.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
MiPSus
На 28.09.2018 г. at 8:49, msboy написа:

при UBNT командата за ресетване на устройство е по скоро като с жестомимичен език да обясниш на Китаец как се прави гроздова ракия. Ето и пример за команда от UBNTза ресетване: cp /etc/default.cfg /tmp/system.cfg ... ???!!!

Леле 🙂 приятел, това не е "команда" на UBNT. Това е Linux!
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 
С "това" може да работи всеки , който е криво-ляво наясно с основите на Linux, докато при MikroTik трябва да знаеш конкретната структура, команди етс....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
sairos
преди 4 минути, MiPSus написа:

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 
С "това" може да работи всеки , който е криво-ляво наясно с основите на Linux, докато при MikroTik трябва да знаеш конкретната структура, команди етс....

Ами тo и микрошит и ubiquiti са линукс ама хората от къде да знаят , плюс това човека по горе сам си казва че него го радва онзи недомислен синтаксис на микрошит.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
msboy
Преди 8 часа, MiPSus написа:

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 

С "това" работят" само "разбирачите" , които си мислят че IT технологиите се въртят около тях и системите им са неразбиваеми....и все пак да не забравяме,че крайната цел е да се търси под вола теле а не да се прави разлика между двигател на Мерцедес и бранд Мерцедес. Да не говорим че NVT , който се ползва в UBNT е делеч от истинското ядро на Линукс. Ноооо.... нищо незнанието е също един вид щастие 🙂🙂

Редактирано от msboy
поправка

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

No registered users viewing this page.

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.