Jump to content

Рутерборд с 16МБ флаш, ъпдейт


trapatoni

Recommended Posts

Здравейте.
Имам прост въпрос. Имам Рутерборд с 128 МБ ROM памет (RB951G-2hnd). Ъпдейтването е просто - Packages - Check и т.н.

Загледал съм се към този новия (и по-евтин, чудно защо) hAP ac2, който е с 16МБ ROM. Притеснява ме как протича ъпдейта, след като май ROS заема почти цялата памет. Ще трябва да се включва някаква карта памет ли или?

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Стига да не държиш голям архив от бекъпи всичко протича идентично.
Ако все пак искаш, може да ползваш индивидуалните пакети, което намалява размера спрямо комбинирания пакет.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
Преди 11 часа, trapatoni написа:

Здравейте.
Имам прост въпрос. Имам Рутерборд с 128 МБ ROM памет (RB951G-2hnd). Ъпдейтването е просто - Packages - Check и т.н.

Загледал съм се към този новия (и по-евтин, чудно защо) hAP ac2, който е с 16МБ ROM. Притеснява ме как протича ъпдейта, след като май ROS заема почти цялата памет. Ще трябва да се включва някаква карта памет ли или?

Благодаря.

Поради предходни проблеми с ъпдейтване заради малкото флаш, от 6.41 ако не се лъжа във files е създадена директория flash , която съответства на флаш паметта на рутера ! Всичко което се намира извън нея пример, ако правиш бекъп или ъплоудваш някакъв файл то той ще се намира във временна директория реално намираща се в рам паметта . Така , че процеса при ъпдейтването е решен подобно на другите линукс дистрибуции като OpenWRT/DD-WRT и др.,като сейват всичко което се сваля в TEMP. Гледай бекъпи, експорти или други файлове , които се сторват там по подразбиране, които искаш да ги запаметиш на борда да ги преместиш в последствие ръчно във флаш директорията, инак при рибут на устройството ги губиш ! 

Редактирано от JohnTRIVOLTA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията и на двамата.

Това, което каза JohnTRIVOLTA, честно казано вътрешно се чудех защо и дали не е реализирано по този начин при този малък ROM, а то явно се оказа точно така ? .
Т.е. ползването на RAM-а или нещо като рамдиск, където да се запази новата версия и да се обнови това, което е в ROM-a, като както винаги, ако "спре тока" точно докато изтрива старото и записва новото, вероятно ще се стигне до нетинстал.

Винаги съм се чудел защо аджеба слагат толкова смешно малко ROM в новите си бордове и да правят такива гимнастики. Далеч по-кофти рутери-сапунерки имат повече ROM. Колко цента щеше да струва да сложат поне 32МБ или 64 и всичко да е точно...
"Утре" някоя версия ROS ще измислят дето може и да не се събере на 16МБ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Преди години имаше 433 с 512Мб сторидж никаква полза от това нямаше с 3.хх

Фаиловата система е компресирна така че няма кой знае каква база за притеснение.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
преди 27 минути, 111111 написа:

Преди години имаше 433 с 512Мб сторидж никаква полза от това нямаше с 3.хх

Фаиловата система е компресирна така че няма кой знае каква база за притеснение.

Да , предостатъчно бе и 128МБ колкото да си пусна метарутера с OpenWRT на което да му накачуля нужните ми неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.