Jump to content
  • 0

Предложение за рутер


sauronnet

Въпрос

Здравейте, моля за някой с повече опит с микротик да ми даде съвет за избор на рутер . В момента има рутер и след него два 24 портови суича. Общо има към 50-60 клиента макс като има мрежови принтери, телефони ( wifi ) два NVR - а и към 35-40 настолни компютъра. Дайте ми предложение за модел който ще може да ги поеме с тенденция евентуално да може да има още  малко резерв. ( да се сложи още един суич. Трафика между машините не е кой знае какъв. Мисля си за нещо такова 

Mikrotik Cloud Router Switch CRS125-24G-1S-2HnD-IN VPN

за да мога да махна за начало поне единя суич. Ако някой има опит с 60+ клиента на нещо по слабо моля за мнение. Мерси. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Трябва ли да има WiFi? Или това е изнесено на друго устройство?

VPN на самият рутер ще има ли? Какъв?

Каква е скоростта на интернета?

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да да има wifi задължително и то да е колко се може по добро покритие. ( за момента се използват рутери като разширитери но идеята е да се махнат )Интернет скоростта  е 10 мбит. И е доста зле - това е и едно от ръкововните неща за избор на  микротика - за да могат да се реорганизират ползвателите на трафик ... ? Но вътрешната мрежа да е гигабитова. За впн на този етап не е необходим, но занапред може. 

Редактирано от sauronnet
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

За 10 мегабита няма значение кой от всички микротици ще вземеш.

Трудно ще хванеш рутер с който да имаш WiFi покритие навсякъде. По-добре сложи допълнителни AP-та в по-тъмните зони. Избягвай повторителите и разните mesh мотики.

Това което си харесал ще ти свърши работа, но може да се наложи да слагаш допълнителни AP-та с кабел.

Mikrotik Cloud Router Switch CRS125-24G-1S-2HnD-IN

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.