Jump to content

Какво правите в МАХАЛАТА


Recommended Posts

Искаме всички да спестим разходи в циганските махали, но не всеки път се получава. Искам да ви питам вие какво правите по въпроса?

Който не работи там да не пуска мнение. Благодаря.

Редактирано от h3ll
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много трудно се работи там. Къщите са една до друга, кабелите опират в къщите, скарани са едни с други, опитваш се да работиш, а те те занимават с други глупости...

Най-добре е да се наеме един местен, за да ги възпира и да преговаря с тях.

Последно започнахме по малко да преправяме всикчи кутии на оптика с ток. Захранваме с ток локално. При гръмотевици има поражения, но поддръжката е сравнително по-лесна.

Ако не искаш, да има аварии направи GPON, те си пазят кабелите, но може да си на зад с оборудването, ако някой се откаже. Повечето от тях, когато им се даде нещо, го имат за тяхно и не обичат да връщат.

Това са ми наблюденията, при теб може да е по-различно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно както е написал колегата по горе.Плюс оптиката с ток едно ОНУ и бих добавил малки антенки тип локо-стейшан връзват се дирекно по вифи с ППОЕ или хотспот .Това съм го виждал направено от колега така щетите са минимални и имаш мониторинг какво става.Задължително допълнителна защита на магистралата с тока (гръморазрядници ,варистори,трансили)и задължително заземяване.

Редактирано от niki5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

подкрепям предния пост по същия начин и аз не мисля да рискувам изцяло на ПОН , да му мислят Була натресоха им ПОН сега няма събираемост на ОНУ-та, ама те си знаят, то те няколко милиона имат да дават, та 100-на онута,бълха за тях

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това означава, че само хотспот е решение, но как тогава ще се вържат старите рутери към мрежата? Защото не мисля че е решение да си връзват лаптопи телефони и таблети директно за АП-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники работиме като подизпълнители... единствения начин да си на + в абсурда наречен "махала".

Никой няма възможност за кръсоска от ланаджия, психолог и професионално преговарящ в едно.

То е страшно. Войната се води (и кабелната за един лош коментар у фукбука) и заради неразбралия

гост/роднина от друго село дето не знае кое е оптика и кое меден... Таман ги образовахме.. и то нови

модели се завъждат ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ще си ползва на личното устройство,който иска рутер да си купи какъвто трябва .Аз не бих му дал(подарил) ако не иска да ходи при друг да му подарява .Защото това устройство ще ми го изплаща с години .Като си обере крушите на третия месец ше земеш голия Х.....й на Хасан.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеца по-късно ...

Както каза колегата Мистикъл....ПОН ти е варианта, че ако имаш аварии кое да пазиш по-напред, стълбата ли, инструментите ли......Има едни 8 портови ону-та, които за "махалата" вършат чудесна работа за "залепени" къщи (така спестяваш крайно устройство в "клиента"). Ако иска рутер да си търси.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.