Jump to content

Проблем с конфигурацията на RB metal 2SHPn


Recommended Posts

Здравейте, колеги!

Ползвам 3 rb metal 2SHPn конфигурирани с quickset  в режим на AP WISP .Целта е да се постигне облъчване на определена търговска площ .Устройствата са със осъвременен софтуер до последната stable  версия. Сигналът им е безупречен , но закачайки се за него клиента получава нищожна скорост . Пинг от антената към gate-а е нормален, от антената към клиента е със огромни амлитуди от порядъка на един пакет с 20ms, а следващият с 275ms. В следствие на това клиента се разкача през 1 минута.Опитах следните подобрения ,но без успех:

1. interfaces- wireless-wireless tables-advanced -distance  настрои на indoors  след като прочетох ,че сигналът може да идва прекалено силен и в това  да си.е корени проблема.

2. Всички АП предават на различни честоти

3. От data rates  отчекнах "ниските" под 5 mbits скорости

Най- озадъчаващото за мен е ,че 2 от 3-те работиха в инициалната конфигурация без проблем.

Като станаха три обаче вече не работят .

Имам инсталирани и други устройства към същия captive portal и там скороста е нормална - 50-60 mbits

Нещо бъркам в конфигурацията или има някаква интерференция между устройствата ,но тя ми обягва.

Би ли могъл някой да ме посъветва как да конфигурирам правилно rb metal 2SHPn за го играе wifi bridge и да насочва към captive portal

Благодаря предварително!

Симеон

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.