Jump to content
  • 0

Пренасочване на портове


klutc

Въпрос

Здравейте! Цяла нощ си блъскам главата и не мога да се оправя. Въпросът ми е следния - в мрежата имам web сървър - 192.168.1.222, пренасочих му нужните портове - 21, 22, 25, 465, 8080 като NAT правила и отвън всичко работи, когато се опитам да достъпя домейна, който е насочен към реалното IP, Mikrotik-a си пренасочва и всичко е наред. Работата е там че от вътрешната мрежа, когато искам да достъпя домейна ... Page not found, микротика не пренасочва клиентите от вътрешната мрежа към web сървъра. С локалното IP не е много удобно защото има и mail в сървъра. Някаква идея какво съм сътворил?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор

Чети за HarpinNat.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Може да се направи с нат рефлекшън и подобни идиотии, но моят съвет е, сървърната мрежа и тази за работните станци да са ти различни и тогава няма да имаш никакви драми. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Когато например мейл сървъра е на телефон и когато си в мрежата, нямаш достъп, когато си извън нея имаш поща .... Определено не е по-добре, когато от вътрешната мрежа можеш да достъпваш сървъра само с вътрешното IP. Дайте идея как може това да се направи. Когато пуснеш DMZ-то на TP-Link от 20лв можеш да постигнеш този резултат, не вярвам че това е невъзможно за RouterOS

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.