Jump to content

sfp конектори модели


Recommended Posts

Здравейте. Дълго време търся информация в интернет, но все не попадам на точно кратко и ясно описание.

Пред мен стои едно sfp. Етикета се чете, има си модел, честоти... tx 1550/rx 1310. Дотук добре.

Свързвам го към медия конвертор тип А. Не работи- средният светодиод слабо мига , а трябва да свети силно и ясно.

Свързвам друго sfp - то пък въобще не светва.

Виждам, че има доста различни типове , и кабели различни и накрайници различни.

Къде мога да ходя да прочета една ясна и точна спецификация- sfp биват такива и такива, означенията значат това и това, кратко и ясно.

Кое с кое работи, кое не може да работи и прочие.

По възможност на език Български.

Благодаря.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
преди 15 минути, TiratroN написа:

Здравейте. Дълго време търся информация в интернет, но все не попадам на точно кратко и ясно описание.

Пред мен стои едно sfp. Етикета се чете, има си модел, честоти... tx 1550/rx 1310. Дотук добре.

Свързвам го към медия конвертор тип А. Не работи- средният светодиод слабо мига , а трябва да свети силно и ясно.

Свързвам друго sfp - то пък въобще не светва.

Виждам, че има доста различни типове , и кабели различни и накрайници различни.

Къде мога да ходя да прочета една ясна и точна спецификация- sfp биват такива и такива, означенията значат това и това, кратко и ясно.

Кое с кое работи, кое не може да работи и прочие.

По възможност на език Български.

Благодаря.

 

Правилно си го разчел , че е Б и си го свързал към конвертор А, но мисля . че трябва да се съобразиш и за каква дистанция са 3,20,40км., като според разстоянието може да се наложи да се слагат и затихватели

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що се отнася до тези две честоти, ми е ясно, че се връзва 1310 към 1550 , но така и не успявам да подкарам нищо. Затихвател сложих и лампичката от съвсем слабо светене отиде към никакво светене .

Продължавам да искам да науча моделите и разчитането на обозначенията, дори и да подкарам нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
Отговорено (Редактирано)
преди 40 минути, TiratroN написа:

Що се отнася до тези две честоти, ми е ясно, че се връзва 1310 към 1550 , но така и не успявам да подкарам нищо. Затихвател сложих и лампичката от съвсем слабо светене отиде към никакво светене .

Продължавам да искам да науча моделите и разчитането на обозначенията, дори и да подкарам нещата.

Мисълта ми бе , че едното може да е до 3км. другото до 40км. и от там да идва проблема. Принципно дали ще е сфп или медия конвертор то те вървят комплект по двойки / не че не може да се купи единично, ако пример ти е изгоряло някое/ и така е най-добре да се ползва , а не разнородни дори и като вендор !

Редактирано от JohnTRIVOLTA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направи снимка на sfp модула. Някой колега може, да е ползвал подобно и ще ти каже, какво ти трябва от другият край.

Възможно е този sfp модула да не работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Има SFP модули стига суича да го позволява  при които SFP то е гигабитово а конвертора 100 тръгва и работи после си слагаш гигабит конвертор и си трагва на гигабит.Но това е частен случай.В повечето случаи не тръгва .До сега не съм слагал затихватели и всичко си работи ,но по принцип си е нужно.При SFP  3 километрово спокойно се прави връска дори до 20 ,но оптиката ти трябва да е струна.Да се има в предвит че шибаната евтина оптика 4 ка има примерно 5 децибела на 100 метра а аз имах до нея 15 километра и затихване 4 dB е 100 метра изядаха колкото 15 километра.Друго е че при лоша оптика се случва да не работи SFP  то има чувствителност - 27dB ,a конвертора работеше на - 39 dB .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.