Jump to content

UniFi AP - Покритие


dobriloff

Recommended Posts

Здравейте,

Моля споделете ако имате наблюдения относно покритието на UniFi AP при различните варианти на позициониране на устройствата.

- Таванен монтаж.

- Стенен монтаж на височина около 1м от пода.

- Устройството поставено на маса с логото U на горе. 

 

Самия аз имам инсталация от 12 устройства монтирани на тавана и резултатие са перфектни. Но няма как да ги спирам и тествам сигнала при другите варианти за които питам. Въпроса ми произлиза от там ,че имам приятел в чужбина който иска да си изгражда WiFi в къща на 4 етажа. Веднага му дадох варианта за UniFi AP + Cloud Key , тъй като единствено там съм видял ,че roaming работи както трябва. Лощото е ,че единствено може ли да монтират на стената на около 1м от пода или поставени върху масата.  Аз до колкото съм чувал ако се сложи UAP върху масата, най-доброто покритие ще бъде на нивото на тавана, заради насочеността на антените. Все пак не съм го пробвал и за това питам ако някоя е тествал. Някой друг му беше дал идея на човека да го прави с Linksys EA8500 , но аз до колкото знам там нещата трябва да се правят поотделна на всяко устройство, настройване на различни канали, еднакво SSID... общо взето както се прави roaming със всички други устройтва. При което човек се надява,  лаптопа му сам да решава да се прехвърля към AP с по-добър сигнал...

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.