Jump to content
  • 0

SSTP /32


MikroX

Въпрос

8 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор

всички поинт-то-поинт протоколи раздават такива адреси

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Тогава как мога да направя sstp клиентите достъпни, за eth lan мрежите? Имам в предвид, достъпни все едно са по lan с тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

При свързване да го добавяш в бридж примерно с бинд

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Сетнал съм бридж в SSTP профила на клиентите но въпреки всичко те стоятизолирани. На Interface List-a не ми позволява да го добавя и да го бридж-на като примерно става с eth физическите интерфейси. Мога да добавя само SSTP Server Binding но то пак стои самостоятелно, без да мога да го бриджвам или биндвам дотълнително. И бондинг също не позволява да се направи с sstp-то. И Lan интерфейса съм сетнал на proxy-arp и пак не става.

 

bridge.JPG

binding.JPG

Редактирано от MikroX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

По-добре си вдигни отделна мрежа за VPN-а. От нея няма да имаш проблем да достъпваш локалните, без нужда от Arp-proxy и подобни дивотии. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

VPN връзките идва през WAN-a. Няма как да я направя локално. Трябва SSTP клиентите, които идват от WAN-a, и се връзват към SSTP сървъра на микротика, да са достъпни за локалните мрежи на микротика които са на eth5, eth6, eth7 etc.

Редактирано от MikroX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор
Отговорено (Редактирано)
Преди 3 часа, MikroX написа:

VPN връзките идва през WAN-a. Няма как да я направя локално. Трябва SSTP клиентите, които идват от WAN-a, и се връзват към SSTP сървъра на микротика, да са достъпни за локалните мрежи на микротика които са на eth5, eth6, eth7 etc.

Трябва и от двете страни да се ползва профил с локалният бридж и нека на сървъра все пак за локал да си ползваш неговият адрес / на бриджа / !

Редактирано от JohnTRIVOLTA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Преди 6 часа, MikroX написа:

VPN връзките идва през WAN-a. Няма как да я направя локално. Трябва SSTP клиентите, които идват от WAN-a, и се връзват към SSTP сървъра на микротика, да са достъпни за локалните мрежи на микротика които са на eth5, eth6, eth7 etc.

Е именно де. Ако локалната ти мрежа е примерно 192.168.0.0/24 си правиш още една мрежа за SSTP клиентите примерно 192.168.10.0/24. Това от къде ти идват клиентите, няма значение. Те пак получават локален IP адрес. После със статичен рутинг можеш да маршрутизираш цели мрежи зад SSTP клиентите. Аз имам сървъри и мрежи пръснати по цял свят и всичките са ми в една обща голяма локална мрежа, през всевъзможни тунели и протоколи. Когато обаче VPN клиентите са ти с IP-та директно от локалната мрежа, трябва да пуснеш оная невероятна идиотия arp-proxy, която все-някой ден ще ти скъса нервите и ще я махнеш. 

Редактирано от gbdesign
  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.