Jump to content

2 радиа на 2х2 секторна антена.


Петър Петров

Recommended Posts

Въпросът е възможно ли е 2 радиа например picostation да се вържат към двата входа на антената? Ще работи ли тази постановка изобщо?

Срещу нея ще работят 2 pico на двете поляризация,например.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах подобна дилема, но не може защото двете поляризации са свързани галванично вътре в антената. Най-верояртно ще работи по някакъв начин но как остава да разбереш след проба. Сложи си rm2 на ap то и после сложи пак клиентите на h & v или както излизат най-добре.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мен ме притеснява галваничната връзка,явно с основание,затова и попитах тук. А за проба ще ми излезе скъпичко.

По добре да се обърна към съфорумци за 1х1 на 2.4 Ghz втора ръка и да не се занимавам с глупости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Отново да повдигна темата, но с малко по различен въпрос, как ще работи 2х2 антена със закачено на нея 1х1 радио само на единия чейн.

Трябва ли да ме притеснява останалия свободен вход на антената?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление при мен не работи коректно по някаква причина,,която със сигурност не е радиото. Довечера ще я свалям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лош сигнал към клиенти прямо други сектори. Силно играещо CCQ от 90 до 50 % пробввах на над 20 честоти. Нямаше търсения ефект .

Резултатите са еднакви с радиа 1х1 и 2х2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи проблема не е в това, че сектора е 2х2, а радиото е 1х1. Какъв е сектора и на какво разстояние са клиентите?

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На убикуити 2G16 купих я втора употреба. Клиента е на около 5км.

Също радио на същото разстояние със самоделна антена работи стабилно макар и леко незадоволително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самоделна но насочена ? Последно като се занимавахме с 2.4GHz с насочени 20дб антени на 1км беше мъка изобщо да има връзка, а за скорости няма смисъл да се коментира. 16dB за 5км са много малко! С две насочени 25дБ на 5км си е компромис при 5GHz.

Oсвен това сигурен ли сте, че сте насочили правилно сектора на UBNT защото те са малко кривички :)

Редактирано от master

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самоделката е секторна , но е време да я пенсионирам или да я сложа са някое по близко разстояние.

Може би радиата на времето са били по слаби, защото сега нямам никакъв проблем с тия 5 км.

А за сектора  на UBNT съм сигурен че е добре насочен. Пробвах го през различни клиенти, от ляво ,дясно,централно разположени, със самоделни и фабрични антени, по близо и по далеч. Резултатите винаги бяха по лоши и от самоделката.

На същото място имам и сектор на елкостар , работи перфектно до 10км. В периферията на излъчване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.