Jump to content

Локално IP Радио


Mupo neTkoB

Recommended Posts

какъв вариант има да се направи ип радио. по-точно приемниците какви трябва да са, вече самото стриймване може да се осъществи по много начини. идеята е създаване на радио-точка. евтини ресийвъри без изисквания към сила на звука. по възможност да са по лан, ако са по вифи предполагам ще оскъпи проекта, а цената е от значение

може да се използва съществуваща мрежова инфраструктура или да се изгради нова

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приемниците може да са евтини таблети/смартфони. Има професионални решения за пренос на аудио през мрежата но влизаме в един друг ценови клас.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За wifi може да се погледне нещо базирано на esp8266.

Имам няколко стотин бройки амино А110 мпег2 са и даже без усилвател захранват малки колонки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има БГ решения, например тези: http://www.deva-ip-audio.com/products/db90-rx

Те правят доста неща и може да направят и конкретно решение в зависимост от бюджета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Бюджета трябва да е възможно по-малък. в момента има оферта за изграждане на 34 тонколони 10/20/30W 110V и усилвател HED Audio Epertech и Yamaha смесителен пулт.

идеята ми е това цялото да се "цифровизира" и да се ползва само компютър за стрийм и "смесване" и да се ползва изградената (или новоизградена мрежа)

за момента първата оферта без мрежа само за тонколони и усилвател и смесител е 7850 грубо за 34 стаи (тонколони)

това deva-ip-audio изглежда добре но е адски скъпо, а и е някакъв ФМ-Мониторинг

Всъщност това db90-rx май не е чак толкова скъпо, може би преди малко съм видял грешен линк.нещо трябва да се измисли и тонколона с усилване/намаляне и изключване (МЕХАНИЧНО) за елементарно управление

 

какво друго освен това ще ми е необходимо - какъв стриймър ще трябва да се ползва?

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро монтирахме един китайски 100волтов усилвател за ~300лв. Има 3входа за микрофон, линеен и вграден мп3 плеар с usb вход. Бях много скептичен но работи без забележки с 60+ високоговорителя.

Редактирано от master

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.