Jump to content
  • 0

10/100/1000 свързаност


sauronnet

Въпрос

Здравейте, искам да попитам за конкретен рутер MikroTik RouterBOARD 951G-2HnD (предполагам касае Router OS като цяло ) ,който предлага gygabit свързаност по LAN, но след първоначалната настройка скоростта е 10/100. Благодара предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор

С какъв кабел 4 жилен ли

или жълт от комплект на TP-Link?

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не-кабела е с 8 жила и до сега е работел на  openwrt на tplink 3600 и си подържаше 1 gbit.  Реално прехвърляше с 110 mb.sec. нищо по окабеляването или устройствата не е променяно. Сменен е само рутера на който е направен dhcp сървър на  lan-а  pppop за wan ,  nat и нищо повече. Скоростта е 10 12 mb. Sec което е даже под 10/100 свързаност. Това което ми направи впечатление е че въпреки че рутера е нов при имаше на firewall на 10 добавени правила , докато при нов mikrotik 941 нямаше нито едно, но това са нови за мен устройства и нз. Дали разликата във ruls не е заради моделите. И двете устройства са купени чисто нови от сенетик

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Проблема се оказа тривиален - при размяната на рутерите  един от кабелите е с леко измъкната букса. Размених отново рутери ( трябваше ми време да намеря отново гигабитен за проба) и проблема "лъсна"  Скоростта пак е малко относителна, но е над 30 мб, така че го отдавам на типа и броя на файловете. А и паралелно с това ресторнах микротика и го конфигурирах наново. Може би проблема е бил комплексен.

Редактирано от sauronnet
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не нямам друго устройство. Но май се получава проблем със самата лан карта от толкова проби. Вече  я разчита само като 10/100 на Rate. Като се изключи кабела и се включи отново няколко пъти се сменява rate=1gbit.  -   rate=100mb.  И накрая остава на 100 мб. А като сложа лаптопа на докстанция невижда лана на дока ( другите интерфейси си работят ) вече май има хардуерен проблем заради който  няма лан мрежа през докстанцията а като се закачи директно на лана на лаптопа остава на 100мб. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Пробвах с няколко различни кабела и за жалост резултата е един . За последно преди да се прояви проблема физически за лана съм закачвал един тплинк да му кача openwrt и един netgear който се оказа неработещ. Но да изгори или повреди само гигабитовата скорост а картата да си работи на 100мб. ми се вижда странно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Защо да е странно 
10/100 ползва 4 жила
1000 ползва 8-те

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.