Jump to content

Инициативата WiFi4EU


msboy

Recommended Posts

Преди 15 часа, samyil написа:

"Ок, нека да предположим, че съм спечелил", червеното на ташак ли ти прилича ?

Досега незнам да има реализация в община за да видим с каква техника е направено. Видял съм оферта на Виваком където има 10 антени Cambium Networks няма описани  контролер, маршрутизатор и т. н. което според мен не покрива изискванията поне за оферта. Разбрахме кое не влиза в изискванията, ще бъде добре да разберем и кое влиза.

То това е и предимството на Cambium защото няма контролер и допълнителни лицензи . Управляват се централизирано с облачна технология (безплатна) cnMaestro. Е, може да сложиш някой МИкротик G750Gr3 за портала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Cambium се връзва най-много като цена (има специална оферта по този проект.). Отговаря на всички изисквания, контролера е софтуерен, а скоро ще има хардуерен.

Всички изисквания ги има на официалния сайт. Още повече, че на 4 и 5 април мина втора вълна за кандидатстване. 

 

 

Radio Transmision Systems

www.rts-bg.com / ispot.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 6.04.2019 г. at 6:15, samyil написа:

Досега незнам да има реализация

Това говори достатъчно. Не трябва да се знае. Ако искате да знаете - има си технически спецификации, има изисквания има и описание. Ако ти беше интересно (не за далавера) щеше да разбереш за какво става въпрос. Щеше да проучиш. Ако ще продаваш, казвай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
преди 41 минути, h3ll написа:

Това говори достатъчно. Не трябва да се знае. Ако искате да знаете - има си технически спецификации, има изисквания има и описание. Ако ти беше интересно (не за далавера) щеше да разбереш за какво става въпрос. Щеше да проучиш. Ако ще продаваш, казвай!

Ако това е към мен нямам представа за каква далавера и за какво продаване говориш, предполагам ме бъркаш с някой ?!
От чисто любопитство бих се радвал да знам с каква техника и софтуер се реализира този проект от изпълнителите и незнам защо ако си прочел изискванията трябва да си наясно с желязото, може да си ги прочел подробно и да се колебаеш между две решения. А и какъв е проблема дори да не съм "наясно за какво става на въпрос" пак да попитам за техниката ?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си доставчик в съответните кочини... и имаше въобще мислене отвъд 15-те к юро

нямаше да се занимаваш дори с осмислянето на изискванията. Варианта на бтк с видеото

по общините (за което по бедност бях и изпълнител на оптиките) си важи. Правиш го как

дойде па после ще му мислиме и ще обвиниме най-удачния за целта. Като цяло си вкарваш

квадратния вместо стандартизирания и кръгъл черен. Ако е за изкарване на 10к лева.. има

доста по-лесни и елегантни (честни) начини.

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

На 8.04.2019 г. at 23:34, samyil написа:

От чисто любопитство бих се радвал да знам с каква техника и софтуер се реализира този проек

Съжалявам, не мога да ти помогна сега, затрупан с работа - питай Милен, той ще ти помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.