Jump to content

sfp epon stick


koko
 Share

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Някой работил ли е с подобно нещо и намира ли се на приемлива цена?

Искам да спестя монтирането на ONU-то при условие, че има суич със сфп

 

Link to comment
Share on other sites

Интересно ще е някои колеги да споделят .За устройствата на Райском дадоха такова устройство ,но това до колко работи с различни суичове бе неясно .Tъй като е твърде ново и току що внесено тo е доста добро решение да се премине към FTTB при саществуващ вече LAN по етапното преминаване към PON.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 9 months later...

Аз се сдобих с това https://www.aliexpress.com/item/EPON-ONU-PX20-G-984-2-20km-Tx-1310nm-1-25G-Rx-1490nm-1-25G-SFP/32884907492.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.5dd34c4dKV8DyY и го боднах на hexS и се разпознава и показва оптични нива, но не ще да се покаже в олт bdcom 3310b ... някой с идея какво и къде трябва да се опише за да запали ?

Бъдете себе си !

Link to comment
Share on other sites

Хм че това стик ли е ?

Сигурен ли си, че работи нормално на mikrotik-а ?

Аз имам такива, работят на cdata olt-та.

Link to comment
Share on other sites

Вече в нищо не съм сигурен ... тика го разпознава по вендор и сериен номер, вижда rx и tx нива в норма, но от там нататък никаква комуникация и не се вижда в олт, ни в NMS, ни в конзола. Пробвах да го накарам с epon bind onu-mac хххх.хххх.хххх да го закова по мак на мтик порта (понеже е от евтините сфп и предполагам е прозрачно), но файда йок.

 

п.с. Изрично гледах дължините на вълните да са обратно на олт сфп за да замести ону , но засега е главоблъсканица.

1232.png

Datasheet-D23455-SSC(H)A(B) (20km GEPON SFP ONU) V1 20160111.pdf

Edited by netman84

Бъдете себе си !

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Така,

пристигна новото сфп, обаче при него се клати линка, гаси излъчвателя ... и пак не се връзва за ОЛТ ... идеи?

 

ssepon.png

ssepon2.png

Бъдете себе си !

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 3 months later...

Има ли равитие по темата ?

И аз търся работещ g/epon sfp модул.

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.