Jump to content

20 бр. Nanostation 2 - купувам


Recommended Posts

С новия фирм съм, 3 ката. 2 ката беше много кофти, ама сега са я оправили.

Сигнала ми е -80 на МТ, а в НС5 е -77 на 3 км от секторна е на трубо режим. Кара 17-18 мбит, и като е натоварено до макс. вдига пинга до 15 мс.

Пробвали да го сложих в Advanced Wireless Settings --> Rate Algorithm: Otimistic

Това не съм го пипал...

Ако искаш някви тестове мога да ти изпратя ;)

Слагай задължително или Otimistic или ЕWМА което според UBNT е 30% Conservative и 70% Otimistic

Но повече скорост прекарва на Otimistic

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[quote

Слагай задължително или Otimistic или ЕWМА което според UBNT е 30% Conservative и 70% Otimistic

Но повече скорост прекарва на Otimistic

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеца по-късно ...

http://reloadbg.com/shop/index.php?cPath=34&osCsid=54421c8a8d00653f67c0249ecaafa0b1

специална благодарност на Наско за експресното обслужване,

така се прави безнес, успех колега

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

специална благодарност на Наско за експресното обслужване,

така се прави безнес, успех колега

Това във връзка с кой пост или просто искаш да споделиш с нас нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е във връзка с пост колега, относно споделянето то е ясно - ето ви линк от къде и за колко да си купите NS2, а благодарностите са си за reload тъй като са коректни и точни ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ми трябват минимум 20-на бр. наностейшън 2. Някой беше споменал цена 130-150 лв, ама аз никъде не видах добри цени.

Не ми се дават повече от 130 лв/бр за тази сравнително голяма бройка.

Помагайте :) , т.е. казвайте къде ги има евтини.

http://www.vikteam.net/wholesale.php

няма начин да няма начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно ...

Ще ми трябват минимум 20-на бр. наностейшън 2. Някой беше споменал цена 130-150 лв, ама аз никъде не видах добри цени.

Не ми се дават повече от 130 лв/бр за тази сравнително голяма бройка.

Помагайте :) , т.е. казвайте къде ги има евтини.

ПЪРВО-АПРИЛСКА ОФЕРТА:

20бр NS2 x 114лв без ддс

20бр NS5 x 123лв без ддс

20бр Bullet2 x 57лв без ддс

АП minitar - абсолютен аналог на Едимакс 7206 - http://www.vesuviustreamline.com/product/minitar-wireless-802.11bg-access-point.html

25бр х 37,5лв без ддс

За други оферти на едро - моля пишете на е-мейл

Mikrotik & Ubiquiti Networks Distributor.

Antennas Manufacturer.

Online Sales of Wireless Equipment.

Wireless Services & Solutions.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Тия неща трябваше да ги купувам за едно село, ама ме изпревариха там и сега съм им доставчик на едро :)

Ама съм си харесал едно друго село, та може в скоро време да купувам 15-20 ап-та и  няколко борда с карти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...

Izvinete me za latinicata.

Kolegi vie seriozno li iskate da si dadete parite za nanostation ????????? Pri polojenie 4e na pazara se predlaga Mikrotik !!! Az imam NS5 4 broq za syjalenie. Ogromna reklama pred men im napravi edin samsurko ot VideoMax, nare4e gi "ubieca na mikrotika" i kupih da gi probvam. Polojenieto e slednoto, na 1 metyr edno ot drugo kakvito i opcii i nastroiki da mu promenq6 maxmimalnoto koeto prehvyrli be6e 20Mbps. Probvah gi na 2km edno ot drugo maximuma  be6e 64Kbps  :( . V momenta rabotqt na raztoqnie okolo 500m i skorostta e 17-18 Mbps. Ima adski mnogo nedostatyci, kato edin ot tqh e tova 4e ne se vryzvat s mikrotik. Na vsi4ko ot gore ako ne napi6e6 stati4no IP na kompa zad nego, ne 4akai internet. Da obqsnqvam li 4e ima dva rejima na rabota Bridge i Router. Nito bridja raboti kato bridj nito rutera kato ruter. Az se sprqh na varianta s routerboard i mini pci karta na mikrotik. Cenata e malkko po visoka no postijeniqta sa po dobri. Pazaruvam si ot rts, napravili sa kraino re6enie prili4a6to na NS no si e s bord i karta i antenka w edna simpati4na kutiika vklu4itelno adapter, injektor i skoba za tryba. 155lv bez dds za 2,4GHz i mislq 185lv bez dds za 5GHz.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Е, че то се знае, че носят до 20М , все пак това е клиентско устройство.

Работят без проблем с МТ , дори и със динамични адреси , раздавани от дхцп-то на МТ :)

Абе ти нали вече не се занимаваш с интернет :) , или бъркам ?

Чак пък да са "убиеца на МТ" е малко преувеличено , но устройствата определено си имат пазарна ниша, особено ако поевтинеят още малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понякога убиеца е зад клавиатурата. Работят си добре за ценовия им клас. Както спомена и SS дано не се занимаваш не заради горките юзери, а заради самия теб. Много мъка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понякога убиеца е зад клавиатурата. Работят си добре за ценовия им клас. Както спомена и SS дано не се занимаваш не заради горките юзери, а заради самия теб. Много мъка.

Mile,стига плака бре ;)

Ела се напием дружно тоз пат сериозно вече-и да си попсуваме наволя целокупно

Тя работата нема свърши-още повече-помози боже-простотиите сварзани с нея :D

За нановците-бе не ме кефят особенно за тез кинти-според мен булетите се държат доволно по-добре при мен

Варианта с борд и карта за клиент-екстра,бачка си ,само дето тез панелки де вървят с тях нещо не ме кефят на сигнал към сектор :-?

Родих се мокър, гладен и гол.Посрещнаха ме с бой, студ и изкуствена храна...От тогава всичко става все по зле...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2.4 ми допадат NS-тата. Не се изисква много време за монтаж. За 1 клиент са една добра оферта с оглед на финалното ценообразуване и възможностите. Цена на притежание 150лв. Позволявам си да пусна 2 макс 3 срещу 1 MT с wds. Работят добре до момента, в който всички затеглят. Затова и в аккаунтинга са в една група с rate за всеки и limit на групата, който запазва дори в такъв момент една нормална скорост и качество.

Признавам си не съм фен на wireless връзванията (имам общо 9 такива клиента и повечето са без алтернатива за друг тип връзване), но понякога се налага. Въпросната конфигурация е Аликс + МТ + CM9 на ether-а 100mb media срещу 3 NS на разстояние 1km. -58 до -60 сигнал за всеки клиент (много играчка беше) макс изходящ постиган от Alix 35mbps, макс входящ на 1 NS 19mbps. Съвсем прилично за в планината на 1 туба бензин от първия асфалт.

edit: За пиенето сега нямам проблеми. Вече ми зеха книжката и само казвайте кога и къде. Ида с влака ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

При мен с този вдс като ап то е МТ много проблеми, пуснах НС5 като АП, и всички се връзват само в стейсън мод без вдс, и резултатите са коренно различни. Бих ти препоръчал да ги тестваш тези клиенти само в стейшън мод.

Максималното постижение ми е 16 клиентски устройства към НС5 ап, и работи безотказно от 6-7 месеца насам, и прави общ трафик 18-20, което рядко се пълни до толкова ;)

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.