Jump to content

Crypto mining


Велин

Recommended Posts

  • Собственик
На 17/06/2017 at 22:15, Велин написа:

Има ли миньори тука :)

Зависи каква ти е лопатата :) 

Имам нещо скромно което скоро ще го ъпна малко

В момента е 3 x R9 290X - Скоро се прибирам и ще го преместя в едно хладно,хладно мазе да топля мишоците и да добавя 4-та карта :)

Разликата между английските ,руските и българските форуми:

в английския форум задаваш въпрос, отговарят

в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо

в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост

Недей да спориш с глупака. Първо ще те приравни до неговото ниво, после ще те бие с опита си.

-------------------

Когато фактите говорят и боговете мълчат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Влади с таз машина може да изкарваш от тоз балон по 1-2 цента на час
с разбиване на пароли около 2-3 паунда

https://gpuhash.me

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма голяма идея вече - само тези, които им останаха фермите криво ляво прикопават по нещо.
В момента можеш повече да спечелиш от спекулации - но трябва много да се чете и да се занимаваш почти само с това, за да може да уцелваш моментите.
Общо взето ситуацията е такава:
като излезе нова валута, копаеш 2-3 седмици, чакаш да излезе на борсите (цената рязко расте), следиш цените и продаваш.
Ако имаш някъде безплатен ток може и да имаш някаква файда.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • Администратор

Абе ако човек има някакви свободни пари може да ги завърти ... ама си е риск ... аз от месец и нещо .. имах 4 карти рх480 ред девил ... уж като за спорта , виках още да добавя но бяха изчезнали вече от пазара, взех RX580 ... малко зор с драйверите ама за сега работи. Иначе търгуването е другия вариант, но трябва да отделяш повече време :) . Като производителност и възвращаемост при сегашните цени 6-7 месеца грубо за избиване на инвестицията, като съм включил и разхода за ток.. отделно има и втора валута която ще ускори процеса. За охлаждането става интересно лятото.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С поскъпването на бтц сега се втурнаха масово пак да копаят, смисъла е под въпросен.
Има някакъв смисъл ако въртиш някоя валута на CPU копане - с някой по-съвременен xeon. Или ако имаш безплатен ток - или както правят някои админи, копаят на CPU в сървърните където работят - извън час пик. Някъде се мъчеха да инсталират майнери и на UBTN техника (ако имаш 200-300 у-ва да копаят като не се товарят) :)
Ако успееш да впрегнеш RIG-овете си да отопляват някакво пространство (без да шумят) пак има някакъв смисъл. Всичко останало е спекула.
Аз преди 2-3 години копах 7-8 месеца с линукс дистрибуция, общо взето тогава имаше смисъл (като се появиха dogecoin-овете, dark и MYR). След това всичко замря.
Сега чакам курс за BTC и да оривам каквото имам по борсите (докато не са фалирали като крипсито - там изгубих поне 0,3BTC).
Има до някъде смисъл да стискаш BTC понеже до сега само поскъпва, но реално може така да си го чакаш още 10-тина години.
Едно време като следях повече борсите, бях стигнал до извода, че някои валути е по-изгодно да ги копаещ и заменяш за 2-ри (на които знаеш че цената ще скочи и продават в BTC) - сега съм им изтървал края (примерно с еднакъв хадуер двойно по-изгодно беше да се копае MYR да се продава и купува Dark - после дарка като литна и продаваш) - абе голяма играчка е и много загубено време.
Преди време изкопах 2-3 DASH-а, а той чай сега излетя в цената (след 3 години) - добре, че си ги пазя :).

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Е значи не си затънал .. аз не съм толкова в час но тези които познавам не копаят вече  биткоин а други валути и ги продават както казваш :) освен това и  изискванията за хардуера растат

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от валутата, има някои валути, които се добиват само на процесор. Проблема идва като пачнат софтуера с поддръжка на GPU, тогава има за малко сериозен приход (понеже голяма част копаят все още с CPU) и после валутата става трудна за копаене.
Аз лично очаквам към Септември месец Биткойна да поскъпне - обикновено там някъде подскача, който има такива, по-добре да следи и тогава да продава.

Апропо, в хардуер.бг има няколко обширни статии за крипто валути, как се прави и прочие - който му се занимава все още, там може да му ударят рамо как.

Редактирано от Networker

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идва зима как да не се замисли човек . Нещо дето да топли 3-4 Кв  и някак да си избива тока доста ми допада . Закачам го към подовото  и оооо кеффф :lol:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик
Преди 2 часа, bobo написа:

Идва зима как да не се замисли човек . Нещо дето да топли 3-4 Кв  и някак да си избива тока доста ми допада . Закачам го към подовото  и оооо кеффф :lol:.

Предни няколко дни изкорубих всичко от машината ми, карти, водно, и т.н.

Всичко в момента пътува за България. Просто защото водните блокове за картите ги имах и радиаторите

Това работи като климатик.... пробвах да копая няколко дни така :)

IMG-b1d01a1a5dd3f7a25e5d70e15d7489cd-V.jpg

 

Иначе скоро се прибирам до България и както казах, просто техниката я имам ще си направя един rig с водно и да топля апартамента зимата :)

 

Хем топли, хем доста по тихо, хем някаква възвръщаемост :)

Разликата между английските ,руските и българските форуми:

в английския форум задаваш въпрос, отговарят

в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо

в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост

Недей да спориш с глупака. Първо ще те приравни до неговото ниво, после ще те бие с опита си.

-------------------

Когато фактите говорят и боговете мълчат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...

Ако имаш много свободно време да навлезеш в материята и си малко по-сръчен в ръцете наистина можеш да си вържеш няколко копачки с водно през домашна система за отопление (през топлообменник), може и да има полза :)

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.