Jump to content
  • 0

RB750gr3


h3ll

Въпрос

Нещо се опитвам да пусна IPSEC over EOIP, тръгва ама трафика само 70Мбита. А пишат че поддържал хардуерен хеш до 256. И при това се мъча с aes128. Конфигурацията е елементарна и се чудя аз ли греша нещо или просто не го могат тия рутерчета. Показват 450Мбита и се чудя КАК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор

Как го правиш този тест от PC до PC или от бордовете?С първите версии на рос с който излезе борда, а именно 6.36.1 достигах по спомен доста над 100мб/с аес256 ! После нещо се влошиха със следващите версии нещата и повече не съм си играл да тествам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ахааааааа. Да взема да върна малко, че аз съм на 39 последна и бета 40. Теста е спийдтест.нет. Пинга се вдига до 15-20 при 70мбита и има значение дали разопакова или опакова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор
Отговорено (Редактирано)

Принципно дали криптира или декриптира е все едно ! Уж трябваше в последващите версии на рос да оптимизират работата на тредовете на процесора че се натоварваше само един от тях при криптиране. Виж ползвай етернет портовете самостоятелно без суич-чипа или без мастър и слейв портове , също така от суич менюто задай на портовете да са вилан мод - дизейбъл, защото са по подразбиране във фолбек! Така се ползват две гигабитови втъзки с процесора една за етер 1,3 и 5 и другата е за етер 2 и 4 иначе суича работи с една такава!

Редактирано от JohnTRIVOLTA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Неееее. НЕ. При криптиране и декритпиране се ползват 3 активно, но не е това идеята. За суича - не съм забелязал разлика, защото ползвам само етх1 и 2. Имам и влани де. Какво общо има?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор
Преди 6 часа, h3ll написа:

Неееее. НЕ. При криптиране и декритпиране се ползват 3 активно, но не е това идеята. За суича - не съм забелязал разлика, защото ползвам само етх1 и 2. Имам и влани де. Какво общо има?

Говоря за хардуерният  вилан или този при суич чипа , а не софтуерният вилан или съб интерфейс , както някой го наричат, който може да създаваме от интерфейсите!Имам предвид следните 2 диаграми :първа и втора която ти е нужна !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Пробвах всичко. Повече от 75Мbit HD не иска. Да не говорим, че mmips поддръжката започва от 6.37.Х. Тук за 36 и надолу не става въпрос.

За толкова пари - толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор
Отговорено (Редактирано)
преди 23 минути, h3ll написа:

Пробвах всичко. Повече от 75Мbit HD не иска. Да не говорим, че mmips поддръжката започва от 6.37.Х. Тук за 36 и надолу не става въпрос.

За толкова пари - толкова.

Това е моя снимка от друг форум ... може сам да забележиш с коя версия е дошъл борда ! Мога да твърдя , че съм от първите който добих този борд , доста преди да излезе като инфо в сайта на Микротик дори!

В някоя от последващите версии дори нямаше поддръжка на суич частта, т.е. липсваше в менюто, но пък мисля тогава се постигаха и най-добрите резултати при тестове!

Ето тука ROS 6.37.1 ако забелязваш няма суич меню във WinBox , но перформънса сякаш бе най-добър!

Редактирано от JohnTRIVOLTA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Подбирайте хардуерно поддържани криптирания за тоз ипсек.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Върни на 6.38rc31 примерно или малко по назад дори и тествай,трябва да има разлика. mss clampinga  сетнат ли ти е и на колко ?

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.