Jump to content
  • 0

TL-SG3210 Виждане на PC-та с хост име


wowefect

Въпрос

Въпрос  - въпросния суич има ли вариант да вижда през вилана за служебната мрежа останалите хостове в мрежата по име не само по IP адрес - интересното е,че на  този суич има два хоста от служебната мрежа и те не се виждат помежду си по име - по мрежови адрес няма пр-погледнах дали няма пусната порт изолация,но до колкото прочетох,тя няма смисъл да се пуска,когато си на влани - идеи ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

колеги затварям темата,благодаря на всички,но моя е грешката,че съм бил вдигнал дос защитата,след като я свалих и всичко си се видя :):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Какво значи един обикновен суич да "вижда" имена? Суичовете "виждат" МАС-адреси, не IP-та, нито имена. Няма значение в кой вилан, пак са си МАС-адреси.

Освен това, доколкото разбирам, ти искаш да се виждат два други хоста по имена, а това пак няма общо с "виждане" от суича.

По принцип по дифолт имаш мениджмънт-адрес във влан 1 за настройване на суича. В тази мрежа (и този вилан) можеш да сложиш колкото искаш хостове и те ще се виждат като в глупав суич, разбира се като спазваш настройките на вилана по портове. Същото важи и за всеки друг вилан, нали това е идеята.

Освен това можеш да сменяш вилана за настройка да не е 1, а който и да е друг. Тогава пак хостовете от вилан 1 ще се виждат, но вече няма да достъпват мениджмънт адреса на суича.

 

Та, с две думи, щом се виждат по IP-адреси, вероятно проблемът е другаде, не в суича.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Предполагам, че ти трябва LLDP. За съжаление, 3210 не го поддържа. Според TP-Link го има в TL-SG3424P.

Тези "имена" за които говориш са в Windows, нали? те са видими само в L2 сегмент. Ако ги разделиш във различни VLAN-и няма да са видими.

Можеш да го оправиш с host файла, но при повече от 4-5 машини става трудно за поддръжка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

да за windows става дума,без LLDP май наистина няма да могат да се видят по имена,колкото до коментара на stanstanyov - благодаря за разяснението,но в случея мисля,че наистина проблема е в суича  - ситуацията е точно следната  -  имам вдигнат мениджънт влан,който работи само от външни заявки,така както трябва да бъде,след това на първи порт пристигат 5 вилана всичките са тагнати, 50 влан по който тече служебната мрежа също пристига на първи т.е. част от тези 5 вилан за които споменах - съответно ги посрещам с трънк порт - на 2,3 порт са закачени 2 пц-та - уиндоски и двете са в един и същ влан,а портовете съм ги пуснал като аксес порт-двете пц-та не се виждат помежду си освен по ip,както не виждат и останалите хостове,които стоят преди 1-ви трънк порт - виждат се само по ip това не е проблем,но защо при обикновен суич без мениджънт си се виждат и по хост име ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Хм, тези две РС-та, само двете, ако ги вържеш за момент през обикновен суич, започват ли веднага да си виждат хост нейм? Питам, защото ми е странно умният суич да реже някакви портове или NetBT или каквото и да било...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Трънк или бондинг не се ли поддържа?

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор
Преди 21 часа, wowefect написа:

да за windows става дума,без LLDP май наистина няма да могат да се видят по имена,колкото до коментара на stanstanyov - благодаря за разяснението,но в случея мисля,че наистина проблема е в суича  - ситуацията е точно следната  -  имам вдигнат мениджънт влан,който работи само от външни заявки,така както трябва да бъде,след това на първи порт пристигат 5 вилана всичките са тагнати, 50 влан по който тече служебната мрежа също пристига на първи т.е. част от тези 5 вилан за които споменах - съответно ги посрещам с трънк порт - на 2,3 порт са закачени 2 пц-та - уиндоски и двете са в един и същ влан,а портовете съм ги пуснал като аксес порт-двете пц-та не се виждат помежду си освен по ip,както не виждат и останалите хостове,които стоят преди 1-ви трънк порт - виждат се само по ip това не е проблем,но защо при обикновен суич без мениджънт си се виждат и по хост име ?

Пробвай вместо в access да ги сложиш в general портовете /2ри и 3ти/ .... карам по спомен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
преди 2 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Пробвай вместо в access да ги сложиш в general портовете /2ри и 3ти/ .... карам по спомен!

ок,ще опитам и това :):) но ще бъде в неработно време,да не им чупя ръцете,че голямо мрънкане е :):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

колеги имам същия проблем сега пък с един друг суич PowerConnect 5424 - при него обаче виждам,че има въпросното LLDP - трябва да е пуснато или спряно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.