Jump to content

Проблем с достигането на IP адреси след втори микротик


Петър Петров

Recommended Posts

 В приложената схема без проблем стигам до радиото след рутер 2 , Направих идентични настройки със съответните IP за рутер 3 но уви не достигам радиото след него.

Въпросът ми е освен във рут таблиците на друго място пипа ли се по рутерите?

 

схема1.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само си правиш пренасочването както на рутер 1. Правил съм подобна постановка и работеше. Да не ти се повтаря някой правило някъде?

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По скоро няма някое правило, рутер 3 сам си го настройвах а рутер 2 ми е наследство . Но на човека вече не му се занимава. 

Описал съм адресите на рутер 3 във рутер 1 по същия начин както както са и за рутер 2 , естествено съответните за рутер 3.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правиш пренасочване от вън към рутер1 и той трябва да достигне до ип хх на порт хх което е описано в рутер2 който от там ще пренасочи към убнт.

А защо има още по един рутер ако не е тайна?

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направил съм го но без конкретен порт а за всички , ще го пробвам със конкретен порт.

забравих да спомена а може би има значение всички портове в рутер 1 са в бридж освем този който е към рутер 3.

в рутери 2 и 3 няма придж

 Всъщност не съм сигурен къде ми е проблема във първия или в третия рутер. Как да го проверя?

В рутер 1 ми влиза нета от доставчика , рутер 2 е в съседно село от там за 2 клиента . рутер 3 е в друго село с още 3 клиента. слагам рутери 2 и 3 за да фрагментирам мрежата и да ползвам едни и същи радиа след съответните рутери.

Редактирано от Петър Петров
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прегледай си всички правила. Няма друг начин.

С тоя бридж на всички портове на първи рутер нещо не ми е ясно каква е идеята. Той тогава си е суич.

Или искаш да кажеш всички портове в бридж без входящия интерфейс.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то и на мен не ми е ясно , иначе нямаше да питам, както е видно изобщо не съм в час а както вече споменах 1 и 2 рутер са ми наследство.

Да правилна забележка и порта към рутер 3 е извън този бридж

Редактирано от Петър Петров
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Да добавя още нещо, от време на време при постоянно пуснат ринг от рутер1 ми отговаря второто радио от линка към рутер 3 според схемата в началото на поста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.