Jump to content

Recommended Posts

master

Пускам го и се вижда че работи (tx към rx свързани и каквото напиша излиза) Но като го вкл. Към нано или тп линк излизат само некоректни символи. Сменях терм. Програма, смених лаптопа, пробвах и под линукс с миником и няма промяна.

Сменях скорости, имам и др платка със същия чип нова и тя се държи така.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
JohnTRIVOLTA

То май аз имах същия проблем /

Моля, влезте или се регистрирайте, за да видите този link.

/с този чип и го реших като си закупих друг USB TTL но с чип на силикон CP2102 и всичко си дойде на място ! Мисля проблема се състои в това че серийната връзка с CH340 си е стандарт RS232 с подаване на по-високо напрежение , до като TTL е с по-ниско което е необходимо в случая!

Редактирано от JohnTRIVOLTA

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
master

Не 340ка при мен има избор на ттл нивото 3,3/5волта. Със сериен блутоот работи 340ката.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
JohnTRIVOLTA
преди 16 минути, master написа:

Не 340ка при мен има избор на ттл нивото 3,3/5волта. Със сериен блутоот работи 340ката.

На 3.3v не става ли?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
master

Ch340 съм го сетнал на 3.3v и наното и тп линка са на 3.3v. Блутута също е на 3.3v и си работи.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• master
      От master
      Здравейте, някой намирал ли е практическо приложение. Изчетох чуждите форуми където общо взето пишат, че го ползвали за външен гпс но други казват че не става. Трети си включвали подгревател за кафето и т.н. В крайна сметка нищо конкретно.
    • 111111
      От 111111
      Как в няколко лесни стъпки да ползваме Интернет с Mikrotik рутер през USB порта му

Закачете вашия андроид телефон с USB кабел към рутера  Разрешете на Телефона/Таблета споделяне на мобилния интернет по подразбиране  Уверете се че се е появил нов интерфейс с има "lte1"  Добавете DHCP Client към интерфейс "lte1" със задължителна отметка "Add default route"  добавете правило за маскарадиране на интерфейса "lte1" в IP/Firewall/Nat Вече е достъпен жичен интернет на устройства само с жична мрежа,
      без да се изтощава батерията на устройството и без да е нужно допълнителен 3/4G донгъл.

• master
      От master
      Работи без забележки, има вградено радио, чете от флашка/карта мп3 ки, АUX вход. Вградена батерия която се зарежда посредством усб кабел-а. Водят го 3W изходна мощност и единственото което съм виждал в алуминиев корпус и покриваща критерии за HI-FI .
      За повече инфо на ЛС / О886811477 / О899399969 Варна

Продадена.

• master
      От master
      И най-лошия ми кошмар се сбъдна.
      Пробвах няколко от ценовия клас ~15лв - пълна трагедия  USB 1.1!
      Гледам има някакъв едимакс който е 2-3 пъти по-скъп някой тествал ли го е ?

Интересува ме предимно за WIN7 и евентуално линукс.
    • gbdesign
      От gbdesign
      Здравейте,
      Днес опитах да ползвам Рутерборд 751U-2HnD за NAS сървър, като му включа 1 терабайтов външен USB 3 хардиск. Диска се разпознава от Рутерборда, но не може да се форматира. Във /syetem/stores показва статус invalid и при пускане на форматиране, не се случва нищо. Някакви идеи дали има лимит на поддържаният размер HDD или евентуално USB 3 е проблем?
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

No registered users viewing this page.

• Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.