Jump to content
  • 0

хотспот - устройства и антена


wowefect

Въпрос

Дилема ми е дали да направя хотспот за едни приятели с RB912UAG-2HPnD-OUT и AirMax Секторна Антена, 15dBi, 2.4GHz - или да сложа рокет м2 и същата антена и зад тях един рутерборд на който да вдигна хотспота - с първото устройство си спестявам рокета и рутера зад тях,но като цяло нямам наблюдение как се държи като AP - ако мнения,моля споделете :)

Редактирано от wowefect
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Колко клиента ще има. Все си мисля, че за такива клиенти като тел,лаптопи пръснати някъде си по добре с една поляризация.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
преди 10 минути, master написа:

Колко клиента ще има. Все си мисля, че за такива клиенти като тел,лаптопи пръснати някъде си по добре с една поляризация.

точката е на един площад в едно село :) нямам идея реално по колко клиента,ще се накачват,но идеята ми с тази антена е за по-голямо усилване,дай предложение за еднополярна антена ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

За HotSpot стабилно решение е да се сложат 3 сектора по на 120 градуса и борд / като този / с 3 карти за всяка антена ! Дано и от миокротик изкарат някакъв подобен борд в бъдеще , пример рефреш на RB4XX сериите с CPU MMIPS и слотове Mini PCI Express, a RB8XX да са ARM базирани !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

http://shop.sat.bg/store/product.php?ProductID=129

 

Работи доста добре.

Преди имаше из нагазините в бг едни 17дб метални които бяха супер, имам три броя ако ви трябват.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

имам налична такава  http://anteni.net/images/ms2415_2.pdf

дали ще свърши работа ? ? да завинтя на тази антена и едно groove 52 AC и може и да стане :)

има ли значение,че е с хоризонтална поляризация,всъщност коя поляризация е по-добре за такива изпълнения ?

Редактирано от wowefect
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Според мен ще е по-добре да е с вертикална, аз имам същия "стълб" нов и поради това, че не е с вертикална не съм го използвал до момента.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Преди 2 часа, master написа:

Според мен ще е по-добре да е с вертикална, аз имам същия "стълб" нов и поради това, че не е с вертикална не съм го използвал до момента.

тоест практиката е полазала,че с вертикална е по-добре да се изпълняват такива неща

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.