Jump to content

Булсатком купиха Макс телеком !!!


sirmilanov

Recommended Posts

  • Администратор

Булсат не придобива Макс а само активите които банката е наследила след фалита.

Банката няма какво да ги прави и трябва да ги осребри.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

tzincbg, голям оптимист си :) С новия сателит Була няма да плаща наем, ама ако знаеш какви кредити има да плаща, наемът изглежда като джобни. Капацитетът не само че не е зает напълно, ами едвам е зает и то от дребни  играчи и не се натискат много-много. В Европа навсякъде навлиза масово IPTV, сателитен капацитет има вече доста свободен, цените падат, предлагането се увеличава.

Не знам за центъра за управление доколко е готов и откъде са намерили специалисти по сателитно управление (у нас на практика такива няма), но разбрах, че в телепорта им в Елин Пелин едни антени още не са монтирани даже (9-метрови за ъплинка).

Колкото до датата - такава НЯМА, не знам защо непрекъснато пишете ентусиазирано по форумите, че била дадена. Беше края на април, отиде май, сега замина - юни. Нищо чудно и да продължи да прескача от месец в месец. Сателитът си стои на трупчета в SSL в Калифорния и си чака. Оправданието на феновете като теб е, че по-важни играчи все го предреждали и че графикът много се разбутал от аварията, моето е по-тривиално - едни пари трябва да се платят първо, за да се товари и да заминава за Флорида.

Преди 22 часа, tzincbg написа:

И ще има пари и за 4g и за 4к приемници, и оптики и всичко. Но ще отнеме още малко време.

Това ми звучи като лозунгите за светлото бъдеще, дето ги слушахме през социализма.:rolleyes:

 

Редактирано от stanstanyov
  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано се забавят още с изстрелването, понеже като излезе в орбита наистина ще си пестят големи суми на месец, което ще им развърже ръцете да продължат с мизерните практики из БГ.

Относно IPTV, за да работи трябва буквално да окабелят цяла България - IPTV си иска сериозен ресурс особено HD каналите. А спътника им пести целия този филм, най-млакото няма нужда да бързат. МТел, които са къде къде по-големи от Була, след сделката Мегалан/Спектрум нет насам окабеляват и още са до никъде, та Булсатком ли ще окабелят за да пуснат IPTV навсякъде?
Според мен е само въпрос на време да си изкарат спътника, ами да му мислим ние после, по-малките.

 

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз говоря за IPTV в Европа, не за булсаткомското - развитието му намалява търсенето на сателитен капацитет, оттам падат цените. Никой сериозен играч не разчита вече на европейския пазар, всеки гледа да хване нещо в Африка или Азия.

Предимството на Була е, че ще разполага с достатъчен капацитет да качи всичко, що го имат на IPTV-то, и на сателита. Нито Мтел, нито БТК засега не могат да го направят, защото са ограничени от наетия капацитет. Така, например, БТК имат 150-тина канала на сателита, срещу 250-тина по кабел. За съотношение SD/HD изобщо да не говорим. По този критерий (капацитет) Була бие другите, но как, кога и дали - нека да видим. Досега през дългата им история не сме видели да направят нито едно нещо като хората и навреме...

Редактирано от stanstanyov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 29.04.2017 г. at 13:39, tzincbg написа:

П.С. На www.bulsat.com/mobilni.php вече има и златни номера с 0996. :)

Кто гледам разценките аз май сега съм с диамантен и уникален същевременно. 98 хиляди лева за номер - стига бе :)

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие сте като съседа ми - всяка стотинка ми смята. Я си вижте ваШта градинка

а дотогава:

 

Редактирано от h3ll
  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

09хххххххх

не бяха ли за виртуални оператори

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...
  • Администратор

Важно е да се наблегне, че е комуникационен. Някъде пропускат това, а това не го прави първи: )

Първия Български спътник е пуснат преди повече от 30г.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, master написа:

Първия Български спътник е пуснат преди повече от 30г.

Ами бъркаш са ! Кооучастия в руски тарясници .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво казва Уики-то, 81-ва година БГ изтрелва първия БГ спътник (не е комуникационен, а за научни изследвания) и да - Български е (изстрелва се в чест на 1300 г. от основаването на държавата):
https://bg.wikipedia.org/wiki/Интеркосмос-България-1300
http://space.skyrocket.de/doc_sdat/interkosmos-22.htm

Относно БСК - е сега почва голямото надцакване с наземните IPTV оператори - особено в частта HD и Ulta HD формати :).
Аз лично очаквам и ново "настъпление" в сферта Интернет по принцип - понеже до изстрелването БСК финансово са били свити по ясни причини. Сега им се развързват ръцете да правят "настъпление" - т.е. кривите практики и ударите под кръста за колегите в бранша ще започнат с пълна сила.

  • Харесай 1

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Недейте смята че сателита е техен 

проверете кой дава позиициите на геостационарна орбита 

и то още преди 16 години http://www.segabg.com/article.php?id=187981

Булшитком си е пералня на няколко бг банки дет искаха да вкарат закон за плащане кеш макс до 1000лв и после "таксички"

 

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

То кой не се насочи към PoN вече и в малките места?
Като си сметнеш поддръжката излиза по-тънко, съответно по-малко технически персонал (автомобили/заплати/осигуровки и бумащина).
В техния случай няма нужда местните дори да са особено на ти с PoN - все някой "разбирач" от друг техен клон може да дойде да им направи входове/изходи и разпределителни шкафове и после местните техници да редят фастове до клиента (тип Мтел).

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.