Jump to content

PowerBeam и NanoStaion в repeater mode ?


lz1mak

Recommended Posts

Здравейте,

 

Имам нужда от съвет. Цяла вечер се опитвам да вкарам двете устройства в repeater mode. Успяваемост нула.

На една честота са, без парола, в таблицата за WDS на всяко устройство вкарвам МАС-а на срещуположното.

Има разлика в първите букви на софтуера им, останалото съвпада. Дали греша някъде?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Защо и двете устройства са в рипитър мод? Едното трябва да си е AP с чекнат WDS а другото да е repeater WDS !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Защо и двете устройства са в рипитър мод? Едното трябва да си е AP с чекнат WDS а другото да е repeater WDS !

Ц! Може и двете да са в репитър.

А като АП и клиент свързват ли се?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Може и аз да съм в заблуда, но до колкото знам при атерос базираните устройства за WDS линк имаш сорс AP /AP WDS/ и колкото си искаш към него закачени WDS Repeaters /AP-Repeater/ , а ако трябва да има обмен и между повторителите то това си е WDS-Mesh мрежа ! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, dabadaba написа:

Ц! Може и двете да са в репитър.

А като АП и клиент свързват ли се?

Да, като АП и клиент се свързват, няма проблем.

Иначе в режим wds според изгледаните клипове в youtube, всяко от устройствата трябва да има в таблицата си на wds mac адреса на срещуположното /до 6броя/.

Вероятно е работещо при идентични модели, а както аз искам за две раслични устройства

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
преди 29 минути, lz1mak написа:

Да, като АП и клиент се свързват, няма проблем.

Иначе в режим wds според изгледаните клипове в youtube, всяко от устройствата трябва да има в таблицата си на wds mac адреса на срещуположното /до 6броя/.

Вероятно е работещо при идентични модели, а както аз искам за две раслични устройства

Абе може и да съм в заблуждение /понякога почвам да се съмнявам в знанията си/ но на Repeater устройството се слагат мак адреса/ите/ на базовите станции т.е в твоя случай само на основното AP, но ако трябва да се ретранслира до друго - трето , то добавяш мак адреса и на третото.  Пробва ли каткто аз ти писах, AP с чектнат WDS , а другото AP-Repeater и вписан мак адрес на основното AP?

Преди 1 час, dabadaba написа:

Ц! Може и двете да са в репитър.

Тук логиката каква е ако могат ? Кое кой повтаря?

P.S. Да не би да се бъркат нещата , като при Broadcom базираните устройства, защото там са равноправни APтата/всички са в AP mode, като само във wds таблицата се описват маковете на аптата с които ще комуникира/ и WDSа е нещо тип меш мрежа !?

Редактирано от JohnTRIVOLTA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.