Jump to content
  • 0

hap Lite + Arduino = Проблем


uboy

Въпрос

Здравейте!
Реших и аз да започна да ровичкам и разучавам Mikrotik рутерче. Писна ми от проблемни и забиващи TP-Link-ве и тем подобни юзърфрендли устройства. Взех си като за начало hap Lite. Настроих го през winbox-a и  всичко си тръгна и е ОК, поне за сега проблеми и странни неща не виждам с изключение на едно. Преди време се заиграх с едно Arduino+Ethernet, което си управлявам в домашната LAN мрежа. Сега обаче като го включа в Mikrotika изобщо не сработва. Излишно е да казвам, че съм спазил порядъка на мрежата. Първото нещото, което ми се набива на очи е, че лампичките на порта в който го включвам изобщо не примигват. Като го върна на TP-Linka веднага го усеща и светва сигнализацията, но тук ни вопъл ни стон. По default  до колкото разбирам им бридж между всички портове (2,3,4), но не знам това дали е достатъчно, Пинг имам между всички устройства, които се закачат към него, но към Ардуино - не.
Идеи ?!

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор

Това Arduino няма ли си шел, за да разбереш, miitool, dmesg?

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

:) освен да пробваш с прав и кроснат кабел

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Направих следваща проба. Сложих си стария TP-link като го свързах след Mikrotika. Изключих му DHCP-то и един вид го направих като разширение портовете на Mikrotika (като switch) и в него включих Arduinoto. Работи! Ама това го броя за времвнно решение. 

Странна работа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Виж логовете, така няма как да гадаеме.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Задължително е според мен crossover кабел. С какъв чипсет е arduino шилда? w5100? И според мен най-добре да забиеш през arduino статичен адрес в конфигурацията.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Може ли един скрийншот от статуса на порта който е Ардиното

Разочарованието от лошото качество, остава дълго след удоволствието от ниската цена..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Кроснат кабел ще мога да си крипна вторник или сряда като отида на работа. Ще пробвам с него макар да си мисля, че не е от него 

скрийншот могабда кача утре, само ме упътете на кое от всичките менюта, защото се изгубвам из всичките настройски. Все пак съм начинаещ :D

 

Преди 10 часа, Mihail Peltekov написа:

Задължително е според мен crossover кабел. С какъв чипсет е arduino шилда? w5100? И според мен най-добре да забиеш през arduino статичен адрес в конфигурацията.

 

Забит е статичен адрес с маска и гейт на ардуиното

чипа утре мога да го погледна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Извинявам се за закъснялото решение на проблема, но се бях ядосал и зарязах нещата така. Преди няколко дена скучах и реших да разцъкам.

Та.. Влязох в interfaces и махнах отметката на Auto Negotiation на порта на който съм го вързал и потегли Ардуиното

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.