Jump to content

Мнение за модел RB962UiGS-5HacT2HnT


barutchiev

Recommended Posts

Здравейте съфорумци.

До преди 1 седмица бях притежател,на модела RB951Ui-2HnD.Това ми беше първият Микротик и бях адски доволен.Ползвал съм какви ли не рутери,но с този забравих какво е "нужда от рестарт". От няколко дни обаче съм на Гигабитова скорост.И реално стана излишен и го подарих на баща ми.Имам нужда от друга машина и се спрях на гигабитивия му брат rb951g-2hnd или RB962UiGS-5HacT2HnT

https://routerboard.com/RB962UiGS-5HacT2HnT

Какво е Вашето мнение?

Живея в къща с двор и обхвата е много важен за мен. Гледах и два модела на tp-link (c7 и c8) в този ценови клас,но с това спокойствие което изкарах с Микротика-нещо все ме бута към тях.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

962 не съм го ползвал, 951г го ползвам от известно време и за мен е перфектен! Скоро пуснах тема за един лек проблем в кавички може да я разгледаш. За други марки изобщо не искам да мисля повече.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хи хи,за другите марки,както писах и аз ги поотсвирих.То ми беше писнало от нужда от рестарти.Микротика се е рестартирал само няколко пъти и то поради ЕВН-ска профилактика :)

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Факт е, че малките им модели имат доста ниска мощност на WiFi за пример Hap RB951Ui-2Nd. Работи отлично но в стаята! По лан няма никакви забележки но по WiFi е слабичък но и цената му беше символична :) .  Лично според мен rb951g-2hnd  с или без гигабитовия порт си е минимума, съвсем друг е въпроса колко хора могат и мислят да инвестират толкова пари в такова нещо.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е,но когато веднъж се опита-разбираш какво си губил до сега.Преди да си взема този,бях с тЪп линк 1043. Макар,че тогава цената се доближаваше до микротика,беше с 3 външни антени,имаше визия на летяща чиния и светеше като такава с толкова светлини-изкара при мен точно 3 или 4 дена и хайде пак в магазина за рекламации.Взех си със зор парите и хайде поръчка на този... :)

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

Затова и бих инвестирал в този 962,ако си заслужава като сигнал и стабилност

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го ползвам (HAP AC) от както е излязъл. Лаптопа ми е на 5 гхз АЦ и през 2 панелни стени прави около 200-250 мегабита към него. На 2 гхз се ползва само от смартфони и съм го резнал на 20мхз лента. Нямам оплаквания. Много съм доволен.

Редактирано от ka4o_pi4a
  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,страшно много ви благодаря за тази помощ,но мога ли да питам за мнение и за RouterBOARD 2011UiAS-2HnD-IN .Смятам,че ще успея да си го позволя,а има и външни антени,което си е в плюс

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото съм чувал не се представя добре от към wifi, а това че е с вградените не е проблем. Още повече трябва да има конектот за външни на платката. 951 има и мислех да слагам но няма никакъв смисъл, на всякъде сигнала е фулл.

  • Харесай 1

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
Преди 2 часа, master написа:

До колкото съм чувал не се представя добре от към wifi, а това че е с вградените не е проблем. Още повече трябва да има конектот за външни на платката. 951 има и мислех да слагам но няма никакъв смисъл, на всякъде сигнала е фулл.

Трудно ще ти е да ги изкараш външните антени ! "До колкото съм чувал не се представя добре от към wifi" аз пък не съм чул все още такива мнения !

 

Редактирано от JohnTRIVOLTA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам какво му е толкова трудното :) Затова казах че съм чувал! А дали е така не мога да кажа на 100% не съм го тествал защото всичките ми 2011 са без wifi.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
преди 41 минути, master написа:

Не разбирам какво му е толкова трудното :) Затова казах че съм чувал! А дали е така не мога да кажа на 100% не съм го тествал защото всичките ми 2011 са без wifi.

За вещите с поялника не е , но за другите е ! Иначе мислех , че визираш  RB962UiGS-5HacT2HnT ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.