Jump to content

Abills - install,update,radius,sql - QUESTIONS


Lacho

Recommended Posts

Понеже не намерих къде да прасна темата реших, че тук е правилното място :)

Та така аз имам проблем .. Подкарах абилса до там, че отчита логовете вързах го с радиуса и sql-а, но все пак ми дава грешка 691... в микротика дава timeout с радиуса, а в линукса пише така:

/var/log/radius/radius.log

Mon Feb 23 20:59:33 2009 : Error: There appears to be another RADIUS server running on the authentication port 1812

Mon Feb 23 20:59:43 2009 : Info: Using deprecated naslist file.  Support for this will go away soon.

Mon Feb 23 20:59:43 2009 : Error: There appears to be another RADIUS server running on the authentication port 1812

Mon Feb 23 21:01:53 2009 : Info: Using deprecated naslist file.  Support for this will go away soon.

в /etc/raddb/naslist

localhost               local           portslave

abills-web interface - / Reports/ Dialup / VPN/ Error/

2009-02-23 17:33:31 LOG_INFO: AUTH [test] NAS: 1 (192.168.200.4) CID: 00:15:AF:1F:23:1A GT: 0.17464

2009-02-23 17:33:28 LOG_INFO: AUTH [test] NAS: 1 (192.168.200.4) CID: 00:15:AF:1F:23:1A GT: 0.29034

като 200.4  ми е микротика а 200.2 ми е радиуса, sql-a и абилса

Някакъв проблем със наслиста, но вече 3ти ден ме мори.

Ако някой може да ми помогне ще съм много благодарен!

10x to advanced

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...
  • Отговори 37
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • Semoff

    13

  • hollow

    10

  • Lacho

    6

  • 111111

    2

  • 3 weeks later...

Еми подкарах го абиллса :)

За сега работи стабилно !

Малко шибано се конфигурира, но тръгна!

Проблема описан по горе го реших с 3дни мъки, но неволята учи!

Сега ще се пробвам да конфигна фриибсд с абилс и да работи без МТ.

Ако някой има нужда от помощ да свирка с каквото мога ще помогна ако мога !

:)

П.С. Като за без пари системата работи повече от прекрасно !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте,

опитвам се да подкарам Абилс 4.1 + радиус 2.1.6 + микротик (PPTP NAS).

Почти всичко е наред с изключение на това, че клиентите не си взимат IP от ippool на Абилс-а. И pptp ми дава грешка 738.

Радиуса ми дава:

" Framed-IP-Address = 0.0.0.0 "

А това би трябвало да е IP-to от ippool-a зададен в абилса.

Когато сетна ippoola в самия микротик, няма никакви грижи, всички работи, но не трябва да е така :)

Пробвах с 3-4 Версии на радиуса на микротика , както и с по-стар release на Абилс - резултата винагии е един и същт. Явно нещо ми обягва.

Моля някой да удари едно рамо :)

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

сетнато ли е в ААА да ползва радиус

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,

току що го подкарах и бачка чудно за момента, ако някой има проблеми с тази конфигурация да свирка, ще помагам с каквото мога.

Понеже ползвам последните версии на радиуса и на абилса и има доста неща които не са така както са описани по форумите и сайтовете, от там идваше целия проблем :)

Благодаря много за отговора все пак  ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

и ти и лачо не написахте конкретно за решаването на проблема, което обезсмисля цялата галимация, все пак форума трябва да съдържа и полезно инфо нали.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моя го реших след доста маилинг листи и майлове, оказа се че на интерфеиса имам 2ипта едното завършва на .2 а другото на .3 и бях задал в радуса да ми минава през ипто завършвашто на .2 което е било виртуално! Преместих го на .3 и се оправи!

ИЗВОД: Радиуса работи с първото ИП на интерфейса и когато се настройва абилса и радуса е желателно да има по едно ип на интерфейсите а след като сработи да се вдигат повече ако е нужно !

те тава ми беше проблема :) другото е степ бай степ в abills.net.ua

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В прикачения ZIP архив са примерни конфигурации, на конфигурационните файлове на Freeradius 2.1.6. Тествани са и работят :)

А в прикачните картинки са конфигурацията на Radius + PPP support на микротик версия x.27

П.П. в момента със същият билинг работят и един x86 MT 3.20 и един RB450G с МТ 3.25, там конфигурирането е аналогично на x.27.

Няма смисал да пращам .conf файла на абилса, той е елементарен :)

Надявам се да ви помогне :)

Сега преминавам на следващата стъпка - да измисля как може да се направи в един МТ двупосочен шейпър разделен на Internet i BG Peer :)

Ако някой има идеи , да свирка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

шеипъра с бг интернешънал е кофти защото в queue simple

може да се дели по един марк

т.е. по едно правило за бг и едно за международен

или да правиш групови правила в queue tree

в wiki-то на МТ има примери

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Здравейте колеги,

имам следния проблем ( при конфигурация на Abills 0.41b + Freeradius 2 +  MT ) доста често когато някой потребител се опита да се логне в MT, дава грешка че е зает адреса, което се вижда на картинката по-долу. Та молбата ми е да дадете някои съвет как може да се оправи този проблем, защото е доста досаден :)

Благодаря предварително.

П.П. адресите се раздават автоматично от пуул в abliis, през радиуса. А протокола който ползвам е pptp.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам същия проблем и мисля, че е от това, че радиуса не ползва sqlcounter или демек, че радиуса ти не работи едновременно с sql в момента го боря тоя проблем ако се справя ще пиша.

По принцип ако радиуса работи със sql и sqlcounter по всяко време би трябвало да знае кой адрес е логнат и кой не е, а така на практика всъщност не знае и дава адреси произволно както при теб така и при мен чат пат се застъпват и наистина е много досадно аз съм със 0.40b

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших проблема.

Значи въпросния проблем се появява при MT  версия 3.20 и 3.22, когато подмених машината с друга с MT 2.9.27, всичко се оправи и нямам проблеми.

П.П. с МТ 3.22 имах и проблем с паметта, но с това още не съм се занимавал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 2.9.27 и го имам проблема само, че при мен юзерите се логват но не тече нет понеже има ИП конфликт.

Ползваш ли sqlcounter и sql na radiusa ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

sqlcounter и sql на радиуса не ползвам.

Сега забелязах, че наистина е така... има юзери с еднакви ИП-та но не вади грешка като МТ 3.22. Реших временно проблема като разписах IP Pools в самия микротик, и не му ги пращам през радиуса.

Но това е временно решение докато разбера кое и защо не е наред.

Според мен тук проблема не е в радиуса, ами в абилса. Защото реално когато МТ се обърне към радиуса, той вика функции/файлове на абилс.

Сега се захващам с проблема, като имам някакъв напредък ще драскам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.