Jump to content
  • 0

Проблем с EoIP over SSTP


JohnTRIVOLTA

Въпрос

  • Администратор

Здравейте колеги, 

Налага ми се да привържа няколко сайта и се спряхме на EoIP върху SSTP , защото поради специфика на изисквания локалните мрежи трябва да са в един сегмент ако мога така да се изразя или в едно адресно пространствo /прозрачна свързаност/. Топологията е звезда , като в средата е публичен адрес и пуснат SSTP сървис! Сертификати и тунели работят, EoIP тунелите са в бридж с локалните етернет портове, като са забити на тях адресите за римоут и локал съответно, като на зададените такива на sstp кънекциите в сървъра , но така и няма свързаност в локалният сегмент /пинг/! Два дена се боря, то адреси слагах по бриджовете, то на EoIP слагах еднакви мак адреси в двата края и не и не . Ако има някой да сподели или предположи какво ми убягва в настройките или да предложи друго решение ще съм му много благодарен , че нерви ми неостанаха!

P.S. EoIP over PPtP пробвах същата работа, но гледам да избягам от него че трябва EoIP да е комбиниран с IPSEC !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор

MTU / MSS ?

Пробвайте нещо по човешко,примерно L2TP.

  • Харесай 1

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор
преди 39 минути, kokaracha написа:

MTU / MSS ?

Пробвайте нещо по човешко,примерно L2TP.

Добре, с L2TP прозрачен бридж по същата схема предполагам като с pptp? Утре пробите продължават . вече нямам сили ... на EoIP да махна чавката на Clamp tcp mss и ръчно да забия MSS в мангъла ?

Редактирано от JohnTRIVOLTA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Предполагам че не си с публични адреси от двете страни,

и затова не си активирал IPSEC на самото EoIP

 

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Точно така, публичен адрес има центъра на звездата, на другите места с публичен адрес ще ползвам директно EoIP/IPSEC . Напротив EoIP/IPSEC over PPtP правя и всичко уж сработв и инициализира и сработва , но така и не минава трафик през тунелите и без IPSEC е същото. В същият момент с рутиране на други мрежи през тунели на тези същите бордове всичко върви перфе!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

След като тествах какъв ли не VPN за да пробутам EoIP за прозрачна свързаност, включително пробвах и тука постнатите предложения за промяна на MSS и т.н. и не  можах да се справя , преминах към схема L2TP/IPSEC и BCP ..... еми всичко заспа от раз ! Интересно с тези EoIP какво се случва /нещо ми убягва/ , но добре помня, че преди около 4г. ми се налага да бриджвам и ставаха нещата .... Благодаря на всички отзовали се за помощ по казуса в темата !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.