Jump to content
  • 0

Проблем с Netwach

master

Question

Здравейте, версията на Микротик е 6.33.3 но и при по предни проблема си оставаше. Има няколко правила които следят определени адреси и коректно изпращат мейл. От тях копитам и само едитвам адрес и текст и не праща мейл. Дава, че адреса е UP но не праща майл. Трия правилото правя го на ново ред по ред и не иска, а старите си работят. Някакви идеи?

8 answers to this question

Recommended Posts

• 0
JohnTRIVOLTA

При мен работи .. ползвам пощата в ABV .. в лога какво казва?

Пробвай да го напишеш на един ред правилото пример :

tool e-mail send from=ххххх@abv.bg server=194.153.145.37 to=хххххх@abv.bg subject="Public Net1 is down"

Мейла съм го настроил така:

/tool e-mail
set address=194.153.145.37 from=ххххх@abv.bg password=хххххх port=465 start-tls=tls-only user=ххххх@abv.bg

Edited by JohnTRIVOLTA
  • 0

В лога нищо не излиза иначе съм го направил така : /tool e-mail send to=xxxxx@gmail.com user=xxxxx password=xxxxxx start-tls=yes server=173.194.77.108 body="Station 192.168.1.21 Is Up" subject=xxxxxx

Пробвах да го въведа от конзолата за да съм 100% сигурен, че през winbox нещо не се случва но е същата работа.

• 0
JohnTRIVOLTA

Пробвай си от конзолата тогава дали праща мейли

/tool e-mail send to=хххх@gmail subject="test" body="test"

ако не то виж сложи да е tls-only че при мен това има значение !

А в netwatch пример за DOWN как си го написал правилото?

Edited by JohnTRIVOLTA
  • 0

Аз не мога да разбера как даваш копи на дадено правило и променяш само IP тата и не работи. Пробвах да го сложа tls-only но е без промяна. За Down е същото както за Up но след адреса пиша Down на мястото на Up.

Когато го пусна през конзолата си работи коректно.

• 0
JohnTRIVOLTA

Трябва да си сигурен с "тест"-а че праща!Не знам, но аз имах проблем с GMAIL и за това минах на ABV ! Пратиха ми мейл че блокирали неоторизиран опит за достъп до пощата т.е. локнаха ми адреса от който пращам ... странно понеже току заработи и получих един тестови мейл и последва техният и после нищо ... край! 

Иначе съм си нагласил и алертче на бриджа , че имам доброжелатели коитo ми пускат DHCP /къде съзнателно, къде не/ из мрежите и така с мейла ми е удобно , че се намесвам да ги  отрежа.

• 0

С тест си праща без проблем, както и правилата които съм сложил преди време. Копирам от тях и не работи!

• 0
JohnTRIVOLTA

Правилото по-горе дето постнах е работещо, може по подобие на него да пробваш /нали нямаш наклонена черта в началото?/.Ако в лога не излиза нищо означава че не сработва .. и го пиши ръчно дет се вика един интервал в повече и закуцва !

• 0

Това което си работи при мен и с и без наклонена си работи. Като го копирам и сменя адреса дали има наклонена или не няма значение пак не тръгва.

Намерих проблема... и е много прост, явно и на мен ми дойде днес в повече. на subject=хх. хх или казано на кратко като има точка и интервал правилото не работи. Ако има точка и след нея няма интервал проблем няма.

Благодаря за хелп-а