Jump to content

линк с DynaDish


space

Recommended Posts

Здравейте намислил съм да сменям един линк , мисля да сложа 2 броя DynaDish 5, разтоянието помежду им е 2 км пряка видимост ефира е сравнително чист , въпроса ми е колко трафик биха "избутали" тези антени , всичко е индивидуално но все пак. дали си заслужават парите. Другият проблем е че , на същото място има линк пак с рутерборд дали ще се заглушават двете антени , засега съм с UBNT . Благодаря

 

 

Редактирано от space
добавяне
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са близо антените ще си пречат - поне 2-3 метра е добре да се раздалечат.
Относно скоростта - зависи от шум най-вече, с тези децибели на антените би трябвало да постигнеш завидни сигнали. АЦ-то на МТик работи (както и Н-а) само при сериозни сигнали (под -60). Като скорост - с добро ccq - 300+ Mbps half duplex (при нас до сега на 1xch стигаме около 200, на 2xch максимум 450 (half dx) - това на 10-тина километра).

  • Харесай 1

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ще се поръчват пък каквото стане лошото е че нямам как да ги отдалеча на 2-3 метра ,мачтата е една притеснява ме че имам един OmniTik там да не вкарва той смушения ,но маи ще е на принципа проба-грешка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.