Jump to content

High power облъчвател за параболична антена


Recommended Posts

преди 35 минути, stanstanyov написа:

Магнетронът е просто осцилатор, не виждам как ще се използва за целта. В радарните инсталации, където модулацията не е важна, върши работа, но за предаване на информация... Може би клистрон?

 

Към автора: Абе, ти да не би да искаш да направиш jammer?:rolleyes: С магнетрон и парабола можеш доста успешно да запушиш устата на конкуренцията и то на голямо разстояние.

Здравей,

няма да се предава информация, само излъчване. В годините се научих да съгласувам антени на 430мегахерца, докарвах кпд-то до 99%. Всичко е за усвоеното знание, предизвикателството. Никой не казва, че ще е лесно. Нямам нужда от jammer, такива има готови ако някой иска.

Колеги успешно пускаха крайни стъпала 1-2киловата, ама на достааа по-ниски честоти. Лампи, трафове, разходи. Аз исках да пробвам нещо ново и да не влагам хиляди пари за експеримента. Парче сериозен коаксиал, feedhorn, 20-30лв за микровълнова от olx  и 60см парабола примерно. Това е всичко

преди 1 минута, stanstanyov написа:

Ми, не знам, потърсих по въпроса, идеята естествено не е нова. Освен заглушители и унищожители на електронна техника и прочее щуротии, не видях някой да е направил повече.

Ако близо до мен /1-1.5км/ няма жива душа и техника, нисля не бих повредил нищо нали. При настройките антената насочена към земята и готово. Инцидентно би ли могло да се ликвидира някое устройство примерно телефон в джоба?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти едно видео например, как се забавляват едни руснаци с кантена, направена от магнетрон. Пали лампи, топи жици, в друго видео гърми електроника и изобщо каквото се сетиш. Разбира се, към каквото го насочиш. Телефонът в джоба се съмнявам да се скапе, защото ако антената с магнетрона е насочена натам, ми се струва, че някои далеч по-важни атрибути ще пострадат... :)

https://www.youtube.com/watch?v=RrOw03gIIQQ

Редактирано от stanstanyov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само неразбрах източника на сигнал какъв е ? Магнетрон? друго нещо даващо тия мощностти.?Принципно опасна игра за здравето ... Ама живота е кратък ...

Тоя коаксиален кабел от ГСМ може и да стане, ма може и да нестане , зависи от модела. Общо взето ще разбереш след като го пуснеш да рботи . Лошото е , че ще почне да пече на интервали кратни на дължината на вълната ако е кофти .. тоест много загуби.. 

Принципно антената и фидерите нетрябва да се различават от стандартната постановка , но за тия мощтности е най-добре вълновод  ^_^ . Ама и той се затопля милия ( спомних си за оня на връх ботев на БТВ 40 кв едно време . Прилична тръба а  как топлеше :D. А има едни системи дето го охлаждат плюс това потдържат определена влага в него) .

Магнетрон най-добре . Онова дето стърчи отгорему си е точно антена и то съгласувана . Мушкаш го намястото на на излъчвателя на една Кантена , а нея във фокуса на една парабола. Пускаш жиците назад , молиш се да незавали ( няколко киложолта има там ) ,слагаш още едни дросели и кондензатори отзад( трафа ще ти е отзад зад антената )  към отоплителните намотки ( от гръмнал магнетрон ) , обуваш оловните гащи , сбогуваш се с трезвото минало ( белтъка в мозъка) . Надявам се щом си спец в антените да си наясно с диаграмата на излъчване на една парабола и да хванеш да посмяташ накъде какви мощности ще ходят за да няма изненади първия път , защото втория път може и да не ти пука затях :lol:.

Ааа забрвих най важното . Надявам се да живеееш по далеко от мен ...

 

Айде спорен ден !

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като си помисля че с 250 вата правехме връска с Австралия която е под нас на земята,а всички тук се мъчат да направят връзка с 50-100 миливата,е това направо си е талибанизам хахаххаха.Както и да е дано и от мен живееш по далеко  :) .За заглушител тук се правят за военни цели и мошностите са около 1 ват .Както и да е всеки решава как да се запилее.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

https://en.wikipedia.org/wiki/Cantenna

като за старт, да се пробваш :)  мощността няма да я прецака, иначе ако има възможност самото стъпало по добре да е направо пред чинията

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.