Jump to content
  • 0

заобикаляне на nat в микротик


peterol

Въпрос

може ли да се осъществи следната постановка.

интернет и ip телевизия влизат в микротик рутер.

интернетта се рутира и заминава към клиенти.телевизията също минава през ната.

има ли начин айпи адреса на телевизията да заобиколи ната и да влезе директно при доставчика

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

не си спестявам 2 лв.плащам си всичко.доставчика ми дава интернет трафик и телевизия.плащам си всеки инсталиран сетуп бокс.обаче когато интернет трафика се увеличи ,телевизията почва да накъсва..целта е тивито да не ми дърпа от канала за интернет .специално за мен маговете се настройват да работят след  нат /  да взимат адрес по DHCP/ . а нормално са настроени със статичен адрес.телевизията е GCN  , маговете идват от комнет.

Редактирано от peterol
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Преди 1 час, peterol написа:

обаче когато интернет трафика се увеличи ,телевизията почва да накъсва..

Обади се на доставчика ти да ти реши проблема. Проблема може да е в тяхната мрежа ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

разбира сече съм говорил с доставчика.на есен ще се сменя оборудването и тогава тези проблеми няма да ги има .въпроса е да избутаме още два месеца.става въпрос за комплес където са само руснаци за няколко месеца

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Преди 4 часа, peterol написа:

обаче когато интернет трафика се увеличи ,телевизията почва да накъсва..целта е тивито да не ми дърпа от канала за интернет .специално за мен маговете се настройват да работят след  нат /  да взимат адрес по DHCP/ . а нормално са настроени със статичен адрес.телевизията е GCN  , маговете идват от комнет.

Ами, то с това трябваше да започнеш. Приоритизилай трафика на тв-то и ще си решиш проблема. Но имай предвид, че ако сумарният трафик ти надвишава 100 мегабита, а някъде минаваш през такъв порт (включително и суич извън микротика), цялото занимание е безпредметно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

неможе ли да ти сложат едно желязо разбирай комп и да рестрйймва което се гледа като канал и така канекцията към провайдъра е само 1 на канал дори и 10 клиента да гледат този канал:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Има 2-3 варианта 
1. Правиш бридж между WAN и един от лан портовете и дигаш ипито/интерфеиса навън на него
дигаш НАТ към този бридж

2, взимаш си един суич и го закачаш преди рутера

3, почваш да описваш мак адресите в leases задаваш само тези статични да взимат адреси а останалото чрез DHCP-Relay

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.