Jump to content

Странен проблем с P2MP


Recommended Posts

Здравейте, схемата е следната АП с булет м5, клиенти с решетки м5 - до скоро всичко беше супер 150/150 и доста мегабити. От няколко дена само един от клиентите вечер става от -60 на -90 -92 и съответно му падат рейтовете. На другия ден всичко е наред и вечер пак.. Ако нещо го шумеше щяха и другите да имат същия проблем тъйкато са много близо един до друг. Канали са сменяни, а километрите са 10.

Взех да се чудя за проблем със самото радио.

Редактирано от master

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Най-вероятно радиото се е скапало на клиентското устройство , дето се вика вечер нещата дори трябва да се оправят!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прилича на лош контакт при температурни разширения. Имал съм такива случаи - например някъде окислен конектор, през деня, като го напече, се разширява и контактува добре, а вечер на хлад се свижа и започва да губи контакт, при което ефекта е слаб сигнал. Същото става и от хлабав кримп или студена спойка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко се връщам от там, появили са се няколко дървета пред линка но в момента е 150/150 и реален тцп трафик 65мегабита. Довечера пак ще падне най-вероятно. Тезни дни ще се направи висока стойка да мине над дърветата и ако така не се оправи ще се сменя устройството. За конекторите съм съгласен но в случая е AirGrid M5 и може просто да има проблем по платката някъде от същото естество. Другото което се сещам е вечер дърветата да са по-влажни и от там да пада сигнала.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хах, дървета... Напълно е възможно, особено ако е планинско и вечер пада обилна роса. Аз пък имах един линк, минаващ близко покрай една топола. При тихо време - идеално. Обаче като задуха и ставаше "тука има, тука нема". :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ме съмнява да е от дърветата!Колега аз има същия проблем преди няколко месеца започна на места където ефира е перфектен.PTP  с микротици на 6 км се виждат на -50,-49 .Станели вечер не могат да прекарат 2 мб/пс.Какво ли не съм правил (сменях радиа,кабели и прочия) и не се оправи.Решихме да поставим airFiber®5  заради филтъра който имат.Всичко си дойде на местото,като изключим факта че през повечето време се виждат на 67-68,но е достатъчно да прекара 2x300.А при всякакъв друг вариант на 6 мк при 43DB мощност се виждат на -60-59.Не можахме да разберем от какво е и кой причинява това.Не е CRC Защото преди предавахме на допустими честоти 5690 с 1300мв.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да не е от дърветата но няма да ги оставя така, ще се вдигне за да има видимост. На стотина метра от там на север и юг има същите радия и нямат проблем. Утре ще вземем материали за стойка и ще стане ясно, ако не сменяме радиото.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

LTE x2 хармоник кадето има повече устройства /телефони/ в момента става боза

вижте какво става около клетките на 2.4

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В другата тема която пуснах че има интерференции май ще се окаже от лте то защото съвпада по време проблема и когато пуснаха лте. Лте е причинило мн проблеми в щатите дори за гпс те.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен колеги искам да споделя нещо странно от същото естество.

Та значи едното ми линкче е с Nano Beam 500 AC на 7 км разтояние сложих линка преди година или точно когато пуснаха бийма на пазара .
На 80 МХЗ 300+ Мегабита на 2-3 милисекунди което е просто супер , да обаче се появиха виваком които принципно са на метри от мойте антени.
Взеха та пуснаха въпросното ЛТЕ от тогава на 80 мхз моя линк не работи на никаква честота на 60 горе долу крета  изглежда че евтиния хуауей който ползват има много хармоници и мори всичко покрай него !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КРС дали ще им се израдва ако се пусне групова молба за проверка :)

  • Харесай 1

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
На 11.07.2016 г. at 21:45, 111111 написа:

LTE x2 хармоник кадето има повече устройства /телефони/ в момента става боза

вижте какво става около клетките на 2.4

интересното е че мойте 2.4 ки работят без грешка обаче на 5ac e ад

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко развитие по темата, така и не преместихме антената по-високо но и това ще стане. Обаче нещо друго прави впечетление - всичко се оправи от само себе си или някой си играе с нещо което не му е работа!

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.