Jump to content

Някой колега с повече от една антена RocketDish на близо една от друга?


Recommended Posts

За пореден път си мисля, че тази антена излъчва прекалено много в страни около нея??? Има ли някой който да е забелязал подобно нещо? На други места има пасатски антенина 50см от сектори и няма никакви проблеми, а диш до друга антена на 3метра и то в гръб при трафик на двете стават някакви брутални интерференции.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като вече има такива варианти, няма нужда да са няколко антените:
http://vesuviustreamline.com/product/1426/af-mpx8-mimo-multiplexer.html

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

на 3 метра е другата и с 20дбм ти скапва линковете ли ... е тука определено нещо не ти е наред, пусни си аирвю с трето радио  и направи проби със и без радиото ..

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам на една мачта 8 антени като 3 от тях са рокет ац на 60мхз. преди време имах същия проблем и се оказа, че  един нанобридж на същата мачта който работеше като стейшън, скапваше половината радиа, след като го обърнах на  АП  бридж всичко се оправи.

няма начин да няма начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Не съм разбирач, но мога да ти кажа моя опит.имах същия проблем ,но на 2.4 със напълно самоделни антени! Скапваше се всичко както при теб само при трафик,преместих единия хоп на нестандартни канали и нещата се оправиха. Най вероятно имаш проблем със зашумяване предизвикано от някаква повреда или дефект , например в пигтеила.Моите антени са на няма и метър.

   Това е моето скромно мнение!  Успех!

Редактирано от Петър Петров
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, да не си бъркат в очите отсрещните антени? Имал съм такъв проблем в миналото - антените на крайните точки "се виждаха" над мачтата на централните и си пречеха отдалече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление не, точно за това има хоп в средата защото няма видимост по никакъв начин между двете крайни точки.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Сменихме мястото на АП то като в момента е на 1,3км по-дълеко от преди но и на доста по-високо място. В крайна сметка около 14dB повече постигнахме като ниво но мегабитите пак играят като луди макар, че определено е по-добре. В момента свалихме доста и изходната мощност.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.