Jump to content
  • 0

спешна помощ с един микротик x86


B13Bs

Въпрос

Добър вечер извинявам се ако мястото на темата не е тука но въпроса ми е малко спешен.

Някой може ли да ми помогне как да спра скрипт за autoreboot понеже нещо е станало и се е объркало скрипта трябваше да сработва след 5 мин липса на интернет но той стартира веднага и се reboot-ва постоянно ще сам много благодарен ако някой може да ми помогне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

а случайно това с изтриването можеш ли да ми кажеш къде да го търся и още повече не е скрипт а е netwatch моя грешка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

ми пусни му интернет за да спре този нетуоч.

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

По принцип има интернет точно зареди това незнам къв е проблема интернета му идва по dhcp така че трябва да има интернет

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Засечи какво IP търси машината - примерно с wireshark - сетни товa IP на друго у-во и го вържи към x86-цата.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

проблема е че на това PC са само 2 лан порта единия от които е на дъното и тои е dhcp client , а втория лан порт които е външна лан карта е хотспот и няма как да го излъжа моляви се ако някои друг има някви други идеи целия сам в слух

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Преди 9 часа, B13Bs написа:

проблема е че на това PC са само 2 лан порта единия от които е на дъното и тои е dhcp client , а втория лан порт които е външна лан карта е хотспот и няма как да го излъжа моляви се ако някои друг има някви други идеи целия сам в слух

Това какво значение има? Включи се откъм вградената карта и пусни снифера. Щом е нетуоч, ще получиш пинг към някакъв адрес. Сложи този адрес на твоя компютър (пинга разрешен) и рестартирането ще спре. После влизаш в рутера и затриваш правилото.

 

И другия път ползвай уочдога за тия цели с отложен пинг. Вероятно доставчикът ти е сменил IP-то и оттам тая каша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.