Jump to content
  • 0

спешна помощ с един микротик x86

B13Bs
 Share

Question

Добър вечер извинявам се ако мястото на темата не е тука но въпроса ми е малко спешен.

Някой може ли да ми помогне как да спра скрипт за autoreboot понеже нещо е станало и се е объркало скрипта трябваше да сработва след 5 мин липса на интернет но той стартира веднага и се reboot-ва постоянно ще сам много благодарен ако някой може да ми помогне

7 answers to this question

Recommended Posts

• 0

а случайно това с изтриването можеш ли да ми кажеш къде да го търся и още повече не е скрипт а е netwatch моя грешка

• 0

ми пусни му интернет за да спре този нетуоч.

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

• 0

По принцип има интернет точно зареди това незнам къв е проблема интернета му идва по dhcp така че трябва да има интернет

• 0

Засечи какво IP търси машината - примерно с wireshark - сетни товa IP на друго у-во и го вържи към x86-цата.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

• 0

проблема е че на това PC са само 2 лан порта единия от които е на дъното и тои е dhcp client , а втория лан порт които е външна лан карта е хотспот и няма как да го излъжа моляви се ако някои друг има някви други идеи целия сам в слух

• 0
Преди 9 часа, B13Bs написа:

проблема е че на това PC са само 2 лан порта единия от които е на дъното и тои е dhcp client , а втория лан порт които е външна лан карта е хотспот и няма как да го излъжа моляви се ако някои друг има някви други идеи целия сам в слух

Това какво значение има? Включи се откъм вградената карта и пусни снифера. Щом е нетуоч, ще получиш пинг към някакъв адрес. Сложи този адрес на твоя компютър (пинга разрешен) и рестартирането ще спре. После влизаш в рутера и затриваш правилото.

И другия път ползвай уочдога за тия цели с отложен пинг. Вероятно доставчикът ти е сменил IP-то и оттам тая каша.