Jump to content

DVP-740 Работи ли добре и Какво друго препоръчва те колеги!


Recommended Posts

Здравейте!

Налага ми се да закупя и се чудя какъв да е.

Този ми се наби на очи DVP-740. Работили добре!  Какво друго препоръчва те колеги!  Не съм работил с него и очаквам от опитни колеги да ми помогнат в избора си 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

С OTDR ли измери заварките?

Проблема е, че сплайсъра не е много претенциозен и заваря почти всичко, което му се подаде и във всякакви условия. Това от своя страна е предпоставка за бъдещи проблеми. Трябва да се спазват минимални изисквания в процеса на сплайсване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата сплайсва с такова ,бих казал обратното много се мръщи и не заварява както трябва .Когато завари не е сигурно както се казва дали са оптимални условията за заваряване.Когато сплаисва конектори което се води екстра трябва да се използва само неговия кливер което е лошо,при използването на друг си е мисията невъзможна.Неговия кливър не става въобще когато се заварява с хубав нож бих казал че се справя задоволително добре .Термофитите се разместват често в печката.А и самата печка няма режим обдухване.Ииииии други дребни забележки ,добър за цената си.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...

50% от хубавата заварка е сряза. Самия сплайсър си е ок за парите си. Ползвал съм за бекъп сплайсър такъв

и не съм имал оплаквания. dvp-то има супер идиотска система за закрепването на огледалата на капака. Това

беше фиксирано с шайба от нас ?

При хубав сряз и еднородни влакна заварява прилично. За всичко над 3км бих ползвал нормална машинка.

За всичко, което изисква протокол за общо затихване също. Просто връщането по муфите за пресплайс е чиста

загуба на време, пари и нерви. Един познат изгради 80км мрежа с това изделие pon+dvb с кутии на над 10км от

олт и усилвателя... ми работи, но я направи "на мускули" и преправяния. Аз лично бих избрал Jilong ако е китаец.

Кур-а не бих купил от магазин дори и на 50% цена. Неам нерви да се занимавам с идиоти и пращания до на макя си

у п****та. Искам сервиз в скотия и ако може да е за време, в което ще си спомням какво и каде съм оставил.

Корея кърти и извозва с бус в случая. С 24-48 часа ремонт мисля, че са без аналог. Прилагам и измервания от тези дни.

3 буфера, както се вижда. Кабели микс от corning към hes и noname. 652 всички влакна

Измерванията са летящи. Без човек на края да чисти и търка конектори. Не са правени и с нови конектори по буферите

за да гоним orl за здаване. Просто съм забивал на двойката влакна будефа и съм се връщал на одф-а и съм измервал.

Убаво.. Лошо това е положението ?

 

 

 

END100-END200-C003_055_S13.SOR

END100-END200-C003_055_S15.SOR

END100-END200-C003_056_S13.SOR

END100-END200-C003_056_S15.SOR

END100-END200-C003_057_S13.SOR

END100-END200-C003_057_S15.SOR

END100-END200-C003_058_S13.SOR

END100-END200-C003_058_S15.SOR

Редактирано от Mile
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеца по-късно ...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.