Jump to content

Recommended Posts

Изпратих официално писмо до ДНСК гр.София за въздушните и подземни кабели относно цялостната процедура от началото до получаването на акт 16. Визирам процедурата която описва всички документи и институции където трябва да бъдат подадени. Вече стана 2 месеца и няма никакъв отговор.  Обадих им се на ДНСК карахме се по телефона цитирах Закони че в едномесечен срок трябва и са длъжни да ми отговорят ефекта беше НИКАКЪВ. Поисках такава информация от тях защото всяка община си пее своето едните казват мене не ме интересува сключвай си договор с ЕРП тата а други казват в никакъв случай не можеш да слагаш кабели по стълбове а трети казват намери си фирма за проектиране и строителен надзор и те ще ти обяснят. И какво се явява като чета статията (която съм прикачил по -долу в PDF файл) в Шуменска заря че тези въздушни кабели са незаконни т.е. няма никаква процедура по узаконяване или по начало са нямали право да ги поставят.   Никой не казва къде може да се поставя и как тези кабели. Изумен съм от поредната сфера където нещата не са уточнени и са ПЪЛНА КАША.  

Doc3.pdf

Nezakonni kabeli.pdf

Редактирано от msboy
  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Не напирай много че ще дойдат същите да те глобяват

Тез същите да погнат наглеците от булшитком които са 100% нелегални.

  • Харесай 1
Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, 111111 написа:

Не напирай много че ще дойдат същите да те глобяват

Тез същите да погнат наглеците от булшитком които са 100% нелегални.

Не напирам но навсякъде е КАШОРА. Някои хора са с протекции от ....... и на ден опъват оптика по 10 км. и после отричат че са техни кабелите. С по долното видео се онагледяват нещата. Тези кабели са от години и досега защо никой нищо не каза и в един момент се оказва че са незаконни. Имам чувството че някой друг ги бута нещата защото не може приблизително 80 хиляден град като Шумен да остен без интернет....това са много абонати много потребители. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Услуги с тренчер под път и над път вече 

а че кадастър няма е ясно на всички

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, 111111 написа:

Не напирай много че ще дойдат същите да те глобяват

Тез същите да погнат наглеците от булшитком които са 100% нелегални.

Меко казано нелегални, тук в моя град направиха 200% нелегалност и безочие ,слагат шкафове където им душа иска, няма стълб, няма тротоар , те са над законите. В ЗУТ пише че телекомуникационни табла положени на стълб ,трябва да са на мин. 1,80м от земята ,нашите убавци си ги меткат на  1 метър .Шкафове по тротоарите без грам разрешение от общината .А за краен клиент да не говорим, ако постна и снимки ще се спукате от смях, направо смешници.

И понеже стана дума за тях , започнали са да "зарибяват" нови клиенти с безплатен интернет. Засега 3  ми се похвалиха ,е няма такава нелоялна фирма... Въпреки че пак нелоялно го предлагат извън обявените цени в саита им, на цени 7-8 лв на абонат. Хайде да ги купуват "витлото" че ми писна от тези...

Редактирано от space
редакция
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, msboy написа:

Имам чувството че някой друг ги бута нещата защото не може приблизително 80 хиляден град като Шумен да остен без интернет....това са много абонати много потребители.

 


В Шумен не бяха ли Ро-Ни доставчици, по спомен влачиха оптики из града?

БШ-Ком подбиват цените с основна цел включване на повече абонати за да избият по-висока цена при продажба (както и всички, които са почнали този бизнес с едничката цел да се продават).
Ако само те бяха незаконни ще се ядва, при нас местен доставчик си прави каквото иска (в общината казват - ама те са много сериозна фирма и могат да копаят), дават им разрешение до даден адрес, те копаят и съседните няколко пресечки (понеже никой не ги проверява). Бяха подизпълнителн за телефоните 112 и паралелно с техните кабели си закопаха и свои, без проект без нищо. Трудно е да се конкурираш с такива.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Поствайте снимки видео и к'вот имате.

за булшитком поствайте тук

 

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие все едно до сега сте живели в паралелна вселена. Узаконяването е мисия невъзможна без съдействие.

В идеалния свят и община... отивате и пишете молба (свободен текст) до кмета за копие от кадастъра.

Взимате входящия номер и проверявате от време на време, Ако вземе да дойде положителен отговор

плащате няколкостон/или хиляди лева и го получавате. Наемате правоспособен проектант или ставате за

3 дни богове на аутокад... В случая с проектанта получавате подписа по дифолт... във втория възмездно.

Тичане по общини, пожарни, енергота, виваком и етк са само бонус. Накрая имате проект, който внасяте 

с гръм и трясък в общината. Пак получавате номерче.... и чакате. После се почва категоризацията. Вие поне сте

хиени и искате 6-та (по-малките хиени 5-та категория) а общината държи на 4-та ;)

И да кажем така 10 години!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Mile написа:

Вие все едно до сега сте живели в паралелна вселена. Узаконяването е мисия невъзможна без съдействие.

В идеалния свят и община... отивате и пишете молба (свободен текст) до кмета за копие от кадастъра.

Взимате входящия номер и проверявате от време на време, Ако вземе да дойде положителен отговор

плащате няколкостон/или хиляди лева и го получавате. Наемате правоспособен проектант или ставате за

3 дни богове на аутокад... В случая с проектанта получавате подписа по дифолт... във втория възмездно.

Тичане по общини, пожарни, енергота, виваком и етк са само бонус. Накрая имате проект, който внасяте 

с гръм и трясък в общината. Пак получавате номерче.... и чакате. После се почва категоризацията. Вие поне сте

хиени и искате 6-та (по-малките хиени 5-та категория) а общината държи на 4-та ;)

И да кажем така 10 години!

Като допълнение ще кажа че е създадена нова "мода" т.е. прекарваш си кабели наземни или подземни и си траеш докато има жалба в общината. Ако има жалба техниците идват и поради простата причина че не могат да докажат кабела на кого е се изготвя протокол срещу "неизвестен извършител" . Ако евентуално се издаде заповед за премахване го съединяват пак кабела и чакат следваща жалба. Аз така ги виждам нещата доставчици с 500 + потребители що годе ще се развиват до определена степен но другите под тази цифра са обречени на гибел или продаване. Опъвайте ....кабелите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки знае себе си. Варианти дал господ.

Услугата ако е над средното ниво и таргет клиентите също.... Живее се и се търпи.

На всяко място решенията варират според община/архитект/проектант и праг на

търпимост. Закона и тълкуването му са строго специфични спрямо от коя страна 

на барикадата си ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Ще ме извиняват Networx.bg ,ама не може незаконно да копаете с тренчера без проекти, без документи.И като дойдат на проверка полиция и община да казвате: не е наш багера без номера и регистрация.Той багериста сам си копа тука.Имам снимки като доказателства.И да заплашвате с мутренски подходи, щото имате връзки в общината цитирам.Споделете приятели да видат повече хора как се убива малкия бизнес.

IMG_0898.JPG

IMG_0900.JPG

IMG_0901.JPG

  • Тъжен 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече имат споразумение с кмета на община Аврен - Емануил Манолов. Всичко що е в общината да минава през тях. Гербери какво ги правивиш. Докато са на власт всичко е законно :) 

Пък и да бяха само те у село Варна ......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То на всякъде са с простири но на тях никой не им прави глоби според колеги, а на другите фирми се правят актове. Но това не е нищо ново. Чудно ми е как така ги няма във Варна.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 17 часа, master написа:

То на всякъде са с простири но на тях никой не им прави глоби според колеги, а на другите фирми се правят актове. Но това не е нищо ново. Чудно ми е как така ги няма във Варна.

Имали са близка среща от 3-ти вид с представители на ТИМ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама какво ревете тук? Че някой пуснал незаконно кабели? Разрешението за строеж също може да се оспорва. И да се отмени. Оплаквайте се после на...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.