Jump to content
  • 0

STB на Vivacom през VPN?


Dimiter

Въпрос

Здравейте, нов съм и отскоро ръчкам микротикове.

Имам следното питане - Виваком ми дават в София интернет и ТВ с обикновен суич + STB устройството за гледане на телевизия.
Въпросът ми е мога ли да пратя STB устройството в провинцията и с два RouterBOARD 941-2nD да ги вържа в bridge/vpn (не ми е много ясно) към суича на Виваком и съответно в провинцията да гледам телевизия за която плащам и получавам в София?

Благодаря предварително за съветите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 1
  • Администратор

Пак казвам,с EoIP се ограничава силно употребата на хардуера и софтуера,различен от микротик ?

Примерно,аз нямам у дома  hAP mini и hAP lite но имам друг рутер на разположение,трябва ли за да изградя Л2 тунела да си купя микротик ?

Друг пример извън случая на темата. Имам  3-4 сървъра пръснати в 2-3 ДЦ-та,имам си и мой ип адреси и искам да си ги им раздам или да са в една  Л2 мрежа по някаква причина,техниката е брандова и грам не разбира на микротик  EoIP-а. Трябва ли да пак поради тази причина да си купувам микротик ( ограниченията) ?

GRE протокола не минава при някои доставчици както каза,съответно и EoIP няма да минава там ?

 

 

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

През L2TP с бриджнат ЕоIP и работи с налични поне 15 мегабита нет

  • Харесай 2
Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте! За да не отварям нова тема - драскам тук :) От switch-а на виваком вземам един кабел и го вкарвам в hap ac lite, на който ether1 и eoip1 са в brdige1. Останалите портове са в отделен бридж, без мастър порт. NAT, настройки и пр. - всичко ОК. На ХХХкм от там слагам втори hap ac lite, като този път ether1, ether2 и eoip1 са в bridge1. Закачам си STB-то на ether2, то си заработва, без да подозира за измамата, но след 5-10сек. multicast трафика от 4Mbps рязко пада под 1Mbps, започва едно насичане и след малко спира с грешка, че няма сигнал. Unicast трафика, т.е гледане на запис въври прекрасно, без значение в SD или HD формат. Опитах всякакви конфигурации - EOIP, L2TP, PPTP, OpenVPN - все същото. Опитах и mikrotik->openwrt, mikrotik->pc(в бридж през OpenVPN) - резултата все същия. Опитах дори през 3-та междинна точка - пак същото. Започвам да си мисля, че или има проблем във виваком (не мога да пробвам STB-то на място, защото физически няма да съм там известно време, все пак това ми беше идеята) или имам проблем в конфигурацията на mikrotik-a, който е от страната на виваком. Нещо да ви идва на ум?

 

п.с интернет-а и на двете места е оптичен, като пинга за 2000пакета е мин 13, средно 28, макс 208. Пинга е през тунела. Дали може от високите времена да иде проблема за мултикаста?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Доставчика на втората локация не разрешава дълги транзакци на пакети.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Хмм...дали? Вярно, че е зад pppoe, но пробвах и през 4G - абсолютно същата работа. PPPOE MTU e 1500, ping-a с тази дължина върви без фрагментация. Под дълги транзакции се счита пакети с голяма дължина, нали? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Не значи продължително сваляне на стриим
примерно 4 гигабайта със постоянна скорост от 5 мегабита

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Нещо друго ще да е. С доставчика нямам проблеми. Прекарвам си пингове с големина над 32768,  а пък за дълги трансфери не е проблем, защото както казах на unicast си върви норамлно - без да прекъсва или нещо друго. За сега основен заподозрян си оставя виваком, просто исках да изчистя евентуални грешки в конфигурацяита на mt, ако имам такива. Още повече се надявам някой да потвърди дали има такъв сетъп и при него дали всичко е ОК. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Кви пингове кви пет лева 
Пинг 65535 да пускаш това са 128к 
Неговия QOS гледа че правиш нещо дълго и продължително и му сваля приоритета след което те прекъсва щеш-нещеш.

Такива защити по офисите бол.

Пусни паралелен пинг или по добре треис и гледай.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Това как ти излгежда? Това са близо 12часа без да прекъсне, а СТБ-то загуби ли връзка, спира с грешка или се рестартира само, а рестартира ли се само тръгва по мултикаст и след няма и 10сек зацепва. С пинговете искам да кажа, че няма проблем със свързаността между точка А и точка Б

daily.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор
Преди 2 часа, technician написа:

Твърдо не можеш. Устройството което е между БТК и клиента се вкарва в аксес листа :)

Я пак кое устройство?

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

 

*) bridge - implemented software based "igmp-snooping";

*) bridge - fixed multicast forwarding (introduced in v6.40rc36);

Това е интересно...само да не се омаже рутера съвсем, че едно оправят, а друго чупят :)

 

 

И с тези сетинги не иска, ще пиша, ако има развитие...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
21 hours ago, 111111 said:

Я пак кое устройство?

Рутера, който е на края на оптиката :) STB-то също се проверява от локалната система по сериен номер и MAC. теоритически по L2 би трябвало да стане, но цената за за наем на стабилна линия не оправдава да се използва за телевизия, която струва под 5 лв :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.