Jump to content

FTTH Fiber


Recommended Posts

Не е задължително да е лъскав.Има съвременни покрития със повърхностна структура която не е лъскава и пак не задържат вода ,и сняг, и съответно лед.Добре е да се пита при доставчика.Компетентен отговор - при КСТ ООД. Сори - пристрастен съм.

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми то основните въпроси вече сте ги засегнали.Да от сняг не се къса (освен от случая по миналата година не бяха опадали листата и цели дървета падаха хахахха),къса се от обледеняване тук му викаме кречан.А тук при нас това си е често особено на някои места.Второто нещо освен голямо затихване на влакното доста често се мръщи при сплайсване с друг тип оптика.а инак фирмите ,без реална практика не давът твърд отговор казват (по принцип).Така по принци ми казаха ето ви едно хубаво тиксо,аз попитах при нас ще работи ли те що да не работи ,еми при -10 като падне в снега ,и саответно казаха не няма да работи.Един аспект който не сте засегнали е слънчевите лъчи ,изгаря и вътре направо се виждат влакната .При някои оптики такива това се случи на втората година ,инак може и 5 годинки да изкара.виждам че колегата тук се е похвалил с 180 метра и 2-3 години това не е за хвалба .Аз мога да се похваля и с повече ,но за мен те са пълен боклук .Бих се похвалил с една друга дето зимата падна бор върху нея паднала на земята коли камиони 3 дни я тъпкали снегорин я закачил и опънал ама хората си имаха и нет и cat-tv.Така че казвам по възможност за външно не полагайте.използвайте за краен клиент последнте 100 метра не повече .и за важни и мрънкащи клиенти НИКОГА.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 1.08.2016 г. at 23:03, valvi написа:

Не - при 42,3 см. сняг се къса проволката .Човек ако успееш да задържиш толкова сняг върху този кабел ...

Става думе при падане на снеговалеж 30-40 см, не че се задържа толкова по кабела.

Благодаря на всички за отговорите.
Ще тествам два кабела от конкурентни фирми и зимата ще се види кой е по-здрав :)


@niki5

А какъв е модел е кабела който е отнесъл този тормоз от коли и снегорини?

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами кабела е единия на Хком стоманен с носещо Фуджикура - представлява 6 стоманени дилки образуващи носещото въже и още 10 около самата туба с влакната .Той е сравнително нов от 3-4 години .А другия е NextWave  на КСТ от старата генерация със стоманено носещо и брониран +кевлар.Последния е на 10 и повече години .И като казвам държи на сняг и за случка една от многото говорим тестово място Боровец а там не е като да не вали 40см сняг.Даже и малко повечко.А там оптика при минусови температури се наставя оптика малко по трудно от FTP аххаахах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

То проблема не е че вали по метър сняг , проблема е обледяването когато е под нулата снега не се лепи.. и няма грижи.. случвало се е през деня температури около над нулата и започва да вали и на сутринта си имаме Ф60-70мм простори  с големи кореми , тоя ффтх си има предназначение и се справя с къси разстояния.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.