Jump to content

Въпрос за схема на безжична мрежа!


Петър Петров

Recommended Posts

 Пропуснал съм нещо което можеби е важно софтуера е UBNT но е качен на tp-link рутер!

относно зашумяването на устройствата дали би помогнало намаляването на мощноста и ако да на кои устройства АР ,клиенти или всички?

ще кача и снимки на антени и облъчватели малко по късно ! А преминаването на нестандартни канали дали би било решение?

 Мисля го бях споменал, но да кажа на първия хоп има един ползвател вързан по лан между двете устройства.

Редактирано от Петър Петров
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, cna каза:

биквадратите шумят доста при работа.

купи си готови антени или си направи нещо подобно на това:

кенче...

 Благодаря,това с кена ще го направя , само трябва да си намеря човек да ми го преведе точно да не стават грешки,защото на гугъл преводача не ми се разчита!

Снощи правих тестове ,пусках спеедтест и наблюдавах пинга между отделните устройства.На всякъде се държеше добре освем между първото АР до първия хоп.Там където сигнала ми е най добър и вътрешния спиид тест показва много добри резултати. Намалих малко мощноста на двете радиа и свалих мода ма който се връзват 60Мб нещата с пинга лееко се оправиха и като мусна тест първоначално има висок пик на скоростта и после отново пада!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Петър Петров каза:

 Благодаря,това с кена ще го направя , само трябва да си намеря човек да ми го преведе точно да не стават грешки,защото на гугъл преводача не ми се разчита!

Снощи правих тестове ,пусках спеедтест и наблюдавах пинга между отделните устройства.На всякъде се държеше добре освем между първото АР до първия хоп.Там където сигнала ми е най добър и вътрешния спиид тест показва много добри резултати. Намалих малко мощноста на двете радиа и свалих мода ма който се връзват 60Мб нещата с пинга лееко се оправиха и като мусна тест първоначално има висок пик на скоростта и после отново пада!

 А да попитам за някакъв облъчвател на2,4 за чиния.Имам няколко 60см. офсетки!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Антени.нет имат облъчватели на 2,4. Разгледай панелна антена мс2415 също. Освен това биквадрата също върши работа за облъчвател.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо и кенчето и би квадрата върши работа за облачвател.Второ и най важно е най добре не рутирай на всеки линк там се губи скорост.Използвай брич.Правилно си се насочил при микротика най много се дъниш .Пингвай ако можеш и от двете посоки по отделно до всяко устройство едновременно при натоварване за да видиш кой линк ти се дъни .Като ги настроиш да са в една мрежа устройствата да са в брич си е най добре и да следиш .Правилно са посочили и колегите разделяне на каналите въртене на поляризацйи и оптимизиране на антени въртенето им  до оптимален сигнал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Направих теста със пингването на отделните линкове при натоварване от потребителя към интернет оказа се ,че пинга се вдига между първото АП и първия хоп, като пусках пингове от самите UBNT.интересно ми е защо така като точно този линк е с най добър сигнал.

 имам още две такива ubnt ще ги сменя заедно със антените както и поляризацията. Ще пробвам да раздалеча местата на антените на първия хоп. надявам се 5-6 м да е достатъчно

Редактирано от Петър Петров
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени и канала ,анализирай с някоя програма анализатор за ушомяване.Мини на 20мегахерцов канал.Като казвам да смениш канала то двата канала приемащия и излъчващия трябва най добре да са разминати и да няма призастъпване.Виж дали нямаш нещо което да те заслонява ,раздалечи антените поиграй си с мошностите.И акто направиш експеримента пак сподели.И още една вметка последния линк с микротика.Да спомена само че е не желателно в практиката устройствата да са различни ,колкото и да има стандарт разлики си има.А и спомена че софта е на убнт а устройствата са тп-линк кои са те че и там има подводни камани.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Като гледам за какви скорости се пише тук направо ме е срам с моите 10Мб но все пак да кажа какво извърших. Изглежда проблема все пак ще дойде във зашумяването. Свалих честотата на пъвия линк на 2327 и нещата си дойдоха на мястото пинга вече не се вдига и до последната точка стигат 20Мб.

Мисля че се получава някакво зашумяване от АР-то на втория линк заради лош пигтейл в комбинация със еднаква поляризация, защото със същата комбинация от антени първия линк показва много по добри резултати!   

Редактирано от Петър Петров
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Най- вероятно проблема е в това че искаш да минеш със собственоръчни изработки.

Купи си втора употреба ако ти е толкова скъпа новата, с гаражна техника толкова.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно ...

 Знам, че е старичка темата ама си е моя и за това сметнах , че имам право да я продължа.

Та значи проблема с вдигането на пинга трайно се разреши когато единия линк го сложих на нестандартните канали. и пуснах нов още един на 7 км. без пряка видимост със самоделни облъчватели. държи ми достатъчно, висока скорост за изпълнението. Така, че хора , за непрофесионални нужди става и с гаражна изработка.   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

От като пуснаха LTE има доста лаг, който се лекува само с пласмаса, но това е друга тема. ;)

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.